
Onyx Coffee Lab
Ecuador La Papaya Anaerobic
Ecuador La Papaya Anaerobic is a Ecuador, Anaerobic Natural coffee from Onyx Coffee Lab.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ecuador
- Process
- Anaerobic Natural
Available Sizes▾
- 56g — $9.00 ($16.07/100g)
- 283g — $38.00 ($13.43/100g)
- 283g — $216.60 ($76.54/100g)
- 907g — $120.00 ($13.23/100g)
- 2267g — $200.00 ($8.82/100g)
- 2267g — $1520.00 ($67.05/100g)

Ecuador La Papaya Anaerobic
Ecuador La Papaya Anaerobic is a Ecuador, Anaerobic Natural coffee from Onyx Coffee Lab.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ecuador
- Process
- Anaerobic Natural
Available Sizes
- 56g — $9.00 ($16.07/100g)
- 283g — $38.00 ($13.43/100g)
- 283g — $216.60 ($76.54/100g)
- 907g — $120.00 ($13.23/100g)
- 2267g — $200.00 ($8.82/100g)
- 2267g — $1520.00 ($67.05/100g)
Description
This anaerobic natural processed coffee from Juan Peña hits all the marks we love about limited-oxygen fermentation. Expect a winey and fruity cup reminiscent of cherry, with a complex finish of honey and stone fruit. La Papaya has become a shining example of agricultural innovation and this is one offering you don’t want to miss.
More from Onyx Coffee Lab

El Salvador Santa Rosa
$9.50

Ethiopia Mullugeta Muntasha Natural
$9.50

Costa Rica Las Lajas Natural
$9.50

Colombia Jairo Arcila Rose Process
$10.00

Mexico Oaxaca Yogondoy Gesha
$9.00

Kenya Kamunyaka AA
$7.00