
Atmans Coffee
Tinshe Guye, Ethiopia
Tinshe Guye, Ethiopia is a Ethiopia, Lavado, Kumie, Diga & Wilsho coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Lavado
- Variety
- Kumie, Diga & Wilsho
- Producer
- Tinshe Guye
Available Sizes▾
- 250g — $20.48 ($8.19/100g)
- 500g — $42.10 ($8.42/100g)
- 1000g — $84.20 ($8.42/100g)

Tinshe Guye, Ethiopia
Tinshe Guye, Ethiopia is a Ethiopia, Lavado, Kumie, Diga & Wilsho coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Lavado
- Variety
- Kumie, Diga & Wilsho
- Producer
- Tinshe Guye
Available Sizes
- 250g — $20.48 ($8.19/100g)
- 500g — $42.10 ($8.42/100g)
- 1000g — $84.20 ($8.42/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Lavado Kumie, Diga & Wilsho

Guji
Guji, Ethiopia Washed
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Danche
Ethiopia, Chelbesa, Gedeb Washed Karume, Wolisho
Ex Animo Coffee
$19.06

Ethiopia: Bishan Wate
Guji, Ethiopia Washed Indigenous Landraces
Broadsheet Coffee
$25.50

Ethiopia | Danche
Ethiopia Washed Ethiopian Landrace
ILSE
$25.00

Ethiopia Guji Rasta
Ethiopia - Uraga, Nenesbo Washed Heirloom
Leaves Coffee Roasters
$0.08

Gotiti, Ethiopia
Ethiopia Washed Heirloom Varieties
Ritual Coffee Roasters
$28.00
Description
Albaricoque, bergamota, jazmín
More from Atmans Coffee

Negele Gorbitu, Ethiopia
$23.89

Kiamutuira, Kenya
$20.48

Paraiso 92 (Pink Bourbon), Colombia
$14.79

La Macarena (Yellow Typica), Colombia
$14.79

Montesol (Marsellesa), Nicaragua
$15.93

Montesol (Catuai), Nicaragua
$15.93

