BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
04PM
Switzerland|Chronic.

Chronic.

$11.42250gIn Stock

04PM

04PM is a Pérou et Ouganda, Washed et Natural, Bourbon, Catura et Catuai coffee from Chronic..

In stock 30+ days

Buy from Chronic.

Details

Origin
Pérou et Ouganda
Process
Washed et Natural
Variety
Bourbon, Catura et Catuai
Producer
Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda et Rubanga Cooperative Society Ltd
Available Sizes▾
  • 250g — $11.42 ($4.57/100g)
  • 250g — $12.02 ($4.81/100g)
  • 1000g — $40.28 ($4.03/100g)

Description

origine: Pérou et Ouganda region: Lonya Grande, Amazonas (PE) - Mitooma (UG) ferme: Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda - Rubanga Cooperative Society Ltd producteur: Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda et Rubanga Cooperative Society Ltd variete: Bourbon, Catura et Catuai procede: Washed et Natural altitude: 1420 - 2140m recolte: Juillet

About Chronic.

Location
Zürich, Switzerland
Region
Europe
Currency
CHF
Visit Chronic. →