
Chronic.
04PM
04PM is a Pérou et Ouganda, Washed et Natural, Bourbon, Catura et Catuai coffee from Chronic..
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Pérou et Ouganda
- Process
- Washed et Natural
- Variety
- Bourbon, Catura et Catuai
- Producer
- Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda et Rubanga Cooperative Society Ltd
Available Sizes▾
- 250g — $11.42 ($4.57/100g)
- 250g — $12.02 ($4.81/100g)
- 1000g — $40.28 ($4.03/100g)

04PM
04PM is a Pérou et Ouganda, Washed et Natural, Bourbon, Catura et Catuai coffee from Chronic..
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Pérou et Ouganda
- Process
- Washed et Natural
- Variety
- Bourbon, Catura et Catuai
- Producer
- Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda et Rubanga Cooperative Society Ltd
Available Sizes
- 250g — $11.42 ($4.57/100g)
- 250g — $12.02 ($4.81/100g)
- 1000g — $40.28 ($4.03/100g)
Similar coffees across all roasters

Perú - Familia Guevara
Perú lavado Bourbon
Hola Coffee
$19.34

Peru El Palto
Peru, Amazonas Natural Caturra, Bourbon
Perc Coffee
$14.00

Sergio Julcarima
Peru Washed Caturra & Catuai
Bonanza Coffee
$21.05

Lucero Blend
Brasil, Minas Gerais / Peru RFA Lavado, Natural
Hola Coffee
$15.36

La Palta, Peru
Peru Lavado Caturra
Atmans Coffee
$21.62

Nostalgia · Organic
49th Parallel Coffee Roasters
$17.00
Description
origine: Pérou et Ouganda region: Lonya Grande, Amazonas (PE) - Mitooma (UG) ferme: Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda - Rubanga Cooperative Society Ltd producteur: Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda et Rubanga Cooperative Society Ltd variete: Bourbon, Catura et Catuai procede: Washed et Natural altitude: 1420 - 2140m recolte: Juillet




