
Market Lane Coffee
Hacienda Carmona
Hacienda Carmona is a Antigua, Guatemala, Washed, Bourbon coffee from Market Lane Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Antigua, Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Zelaya Family
Available Sizes▾
- 250g — $18.26 ($7.30/100g)
- 1000g — $61.81 ($6.18/100g)

Hacienda Carmona
Hacienda Carmona is a Antigua, Guatemala, Washed, Bourbon coffee from Market Lane Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Antigua, Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Zelaya Family
Available Sizes
- 250g — $18.26 ($7.30/100g)
- 1000g — $61.81 ($6.18/100g)
Similar coffees to this Antigua, Guatemala Washed Bourbon

Guatemala Pulcal
Antigua, Guatemala Washed Bourbon, Typica, Caturra
Parlor Coffee
$21.00

Guatamela - Huehuetenango
Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon, Caturra, Catimor, Maragogype, Pache
SK Coffee
$27.00

Bella Carmona
Sacatepequez. Antigua. Guatemala Washed. Dried on Raised Beds in Greenhouses Bourbon. Caturra
JBC Coffee Roasters
$24.00

Guatemala, Ixlama
Guatemala, Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon & Caturra
Methodical Coffee
$21.90

la pila & neighbours
Guatemala, Fraijanes Washed Catuai, Bourbon, Pache
Neues Schwarz
$11.95
Description
Origin: Antigua, Guatemala Variety: Bourbon Processing Method: Washed Producer: Zelaya Family Relationship Length: Since 2009
About Market Lane Coffee
- Location
- Victoria, Australia
- Region
- Asia/Pacific
- Currency
- AUD





