
Monogram Coffee
$18.35300gIn Stock
Gedeb Chelbesa Espresso
Gedeb Chelbesa Espresso is a Ethiopia, Washed, Landrace coffee from Monogram Coffee.
In stock since:
Available Sizes▾
- 300g — $20.12 ($6.71/100g)
- 907g — $56.47 ($6.23/100g)
- 2267g — $139.07 ($6.13/100g)

Gedeb Chelbesa Espresso
Gedeb Chelbesa Espresso is a Ethiopia, Washed, Landrace coffee from Monogram Coffee.
$18.35300g$6.71/100gIn Stock
In stock since:
Available Sizes
- 300g — $20.12 ($6.71/100g)
- 907g — $56.47 ($6.23/100g)
- 2267g — $139.07 ($6.13/100g)
Description
A bright and juicy washed Ethiopian coffee from Chelbesa, produced by Ephtah Specialty Coffee in the Gedeb district. • Process: Washed • Variety: Landrace • Origin: Ethiopia • Tasting Notes: Mango, Peach, Iced Tea





