
Ordinary Coffee Roasters
Ocafi / Brazil / Natural / Espresso
Ocafi / Brazil / Natural / Espresso is a Brazil, Natural coffee from Ordinary Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 200g — $12.52 ($6.26/100g)
- 1000g — $44.37 ($4.44/100g)

Ocafi / Brazil / Natural / Espresso
Ocafi / Brazil / Natural / Espresso is a Brazil, Natural coffee from Ordinary Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 200g — $12.52 ($6.26/100g)
- 1000g — $44.37 ($4.44/100g)
Similar coffees to this Brazil Natural

Caramello Espresso (1kg)
Minas Gerais, Brazil Natural Yellow Catuaí
Eight Ounce Coffee
$69.99

Brazil Single Origin
Brazil Natural Various
Horsham Coffee Roaster
$12.93

Caramello Espresso
Minas Gerais, Brazil Natural Yellow Catuaí
Eight Ounce Coffee
$21.99

Ethica Espresso
Brazil Natural Red Catuai
Ethica Roasters
$14.12

Caramelo Doce
Minas Gerais, Brazil Natural Catuaí
Fábrica Coffee Roasters
$14.68

Ethica Coffee Roasters - Espresso - Brazil
Brazil Natural Red Catuai
Speciality Coffee CA
$15.00
Description
Origin: Mococa, Brazil Producer: A collaborative of Ocafi owned farms Variety: Catuai, Catucai, Acaia, and Mundo Novo Process: Natural Sourced by: Direct Trade Taste Notes: Roasted Hazelnut, Chocolate, Nougat MASL: 900-1.100
More from Ordinary Coffee Roasters

KAMOINI FACTORY / KENYA / WASHED / SL28 & SL34
$18.20

FAF Coffee / Brazil / Anaerobic Natural / Catuai
$15.93

Daniel Bermudez / Colombia / EA Decaf / Castillo
$25.03

Lorenzo Arbildo Ubillus / Peru / Washed / Gesha
$17.07

Gakenke / Burundi / Washed / Bourbon
$18.20

Felipe Luzon / Ecuador / Washed / Typica
$21.62




