
Archers Coffee
Panama - Finca Deborah Chrysalis - Archers Lot
Panama - Finca Deborah Chrysalis - Archers Lot is a Volcan, Chiriqui, Natural CM - Washed Finish, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural CM - Washed Finish
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes▾
- 50g — $38.12 ($76.24/100g)
- 100g — $63.99 ($63.99/100g)
- 1000g — $600.41 ($60.04/100g)

Panama - Finca Deborah Chrysalis - Archers Lot
Panama - Finca Deborah Chrysalis - Archers Lot is a Volcan, Chiriqui, Natural CM - Washed Finish, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural CM - Washed Finish
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes
- 50g — $38.12 ($76.24/100g)
- 100g — $63.99 ($63.99/100g)
- 1000g — $600.41 ($60.04/100g)
Similar coffees to this Volcan, Chiriqui Natural CM - Washed Finish Green Tip Geisha

Panama Finca Deborah Terroir Geisha Washed
Chiriqui, Panama Washed Geisha
Klover Coffee
$70.00

PANAMA Savage Coffees Finca Deborah Geisha Aril Extended Natural CM Washed Finish
Volcán, Chiriquí, Panama Nitrogen Macerated, Natural Anaerobic, Washed Geisha, Green Tip
Coffea Circulor
$22.76

Carmen Geisha Natural
Panama Natural Geisha
Phil & Sebastian
$33.18

Panama Finca Deborah Afterglow Geisha Natural
Chiriqui, Panama Natural Geisha
Klover Coffee
$76.00

PANAMA Savage Coffees Finca Deborah Geisha Umbra Extended Shade Dried Natural
Volcán, Chiriquí, Panama Nitrogen Macerated, Natural Anaerobic, Washed Geisha, Green Tip
Coffea Circulor
$22.76

Janson Coffee Farm // Lot 980 Green Tip Geisha Washed - 150g
Volcán (Tierras Altas), Chiriquí, Panama Washed Green Tip Geisha
Five Petal Coffee
$42.00
Description
Producer: Jamison Savage Location: Volcan, Chiriqui Farm: Finca Deborah Variety: Green Tip Geisha Process: Natural CM - Washed Finish Altitude: 1,700 - 1,900 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76