
Archers Coffee
Ethiopia - Rumudamo Anaerobic Mini Archers lot 0102-26
Ethiopia - Rumudamo Anaerobic Mini Archers lot 0102-26 is a Arbegona, Sidama Bensa, Natural Anaerobic, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Arbegona, Sidama Bensa
- Process
- Natural Anaerobic
- Variety
- 74158
- Producer
- Asefa Dukamo, Smallholder Farmers
Available Sizes▾
- 100g — $16.34 ($16.34/100g)
- 200g — $29.95 ($14.98/100g)
- 1000g — $84.41 ($8.44/100g)

Ethiopia - Rumudamo Anaerobic Mini Archers lot 0102-26
Ethiopia - Rumudamo Anaerobic Mini Archers lot 0102-26 is a Arbegona, Sidama Bensa, Natural Anaerobic, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Arbegona, Sidama Bensa
- Process
- Natural Anaerobic
- Variety
- 74158
- Producer
- Asefa Dukamo, Smallholder Farmers
Available Sizes
- 100g — $16.34 ($16.34/100g)
- 200g — $29.95 ($14.98/100g)
- 1000g — $84.41 ($8.44/100g)
Similar coffees to this Arbegona, Sidama Bensa Natural Anaerobic 74158

Ethiopia Safo Mosto Anaerobic Natural
Ethiopia - Sidama Mosto Anaerobic Natural 74158
Momos Coffee
$13.00

Ethiopia Hure Natural
Ethiopia - Sidama, Arbegona Natural 74158
Momos Coffee
$16.00

Natural Ethiopia
Sidama, Ethiopia Natural Process G2 Ethiopian Heirloom
Bold Bean Coffee Roasters
$8.50

Mulugeta Anaerobic, 200g
Sidama, Ethiopia Anaerobic natural 74-158 Kurume
Coffee Collective
$20.70

Rumudamo Natural
Ethiopia Natural
Crankhouse Coffee
$18.57

Daniso Horsa Natural
Shantawene. Bensa. Sidama. Ethiopia Natural. Anaerobic Ethiopia Heirloom
JBC Coffee Roasters
$30.00
Description
Producer: Asefa Dukamo, Smallholder Farmers Farm: Rumudamo Station Location: Arbegona, Sidama Bensa Variety: 74158 Process: Natural Anaerobic Altitude: 2,300 - 2,400 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76

