
Archers Coffee
Guatemala - Finca El Injerto, Malawi Geisha
Guatemala - Finca El Injerto, Malawi Geisha is a La Libertad, Huehuetenango, Classic Washed, Malawi Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- La Libertad, Huehuetenango
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Malawi Geisha
- Producer
- Arturo Aguirre
Available Sizes▾
- 100g — $16.34 ($16.34/100g)
- 200g — $28.59 ($14.30/100g)
- 1000g — $125.26 ($12.53/100g)

Guatemala - Finca El Injerto, Malawi Geisha
Guatemala - Finca El Injerto, Malawi Geisha is a La Libertad, Huehuetenango, Classic Washed, Malawi Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- La Libertad, Huehuetenango
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Malawi Geisha
- Producer
- Arturo Aguirre
Available Sizes
- 100g — $16.34 ($16.34/100g)
- 200g — $28.59 ($14.30/100g)
- 1000g — $125.26 ($12.53/100g)
Similar coffees to this La Libertad, Huehuetenango Classic Washed Malawi Geisha

Guatemala El Injerto Gesha
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Washed Malawi Ruby Gesha
Equator Coffees
$25.00

Guatemala El Injerto Geisha Washed
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Fully Washed Geisha
Klover Coffee
$42.00

Guatemala El Injerto Pacamara - 100g
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Washed Pacamara
Ondo Coffee
$27.50

Raul Perez - Guatemala Geisha
Guatemala, Acatenango Washed Geisha
September
$29.00
Description
Producer: Arturo Aguirre Farm: Finca El Injerto Location : La Libertad, Huehuetenango Variety: Malawi Geisha Process: Classic Washed Altitude: 1,500 - 2,000 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪ ▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76