
Archers Coffee
Panama - Project Hachi, HATSUKO Rocky Mountain
Panama - Project Hachi, HATSUKO Rocky Mountain is a Renacimiento, Santa Clara, Washed - Symbiotic Process, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Renacimiento, Santa Clara
- Process
- Washed - Symbiotic Process
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Allan Hartman & Diego Samuel Bermudez
Available Sizes▾
- 100g — $75.70 ($75.70/100g)
- 200g — $151.12 ($75.56/100g)
- 1000g — $695.71 ($69.57/100g)

Panama - Project Hachi, HATSUKO Rocky Mountain
Panama - Project Hachi, HATSUKO Rocky Mountain is a Renacimiento, Santa Clara, Washed - Symbiotic Process, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Renacimiento, Santa Clara
- Process
- Washed - Symbiotic Process
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Allan Hartman & Diego Samuel Bermudez
Available Sizes
- 100g — $75.70 ($75.70/100g)
- 200g — $151.12 ($75.56/100g)
- 1000g — $695.71 ($69.57/100g)
Description
Producer: Allan Hartman & Diego Samuel Bermudez Farm: Rocky Mountain Coffee Location: Renacimiento, Santa Clara Variety: Green Tip Geisha Process: Washed - Symbiotic Process Altitude: 1,600 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76