
Archetype Coffee
Mexico Teojomulco
Mexico Teojomulco is a Mexico coffee from Archetype Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Mexico
- Producer
- Teojomulco
Available Sizes▾
- 283g — $23.00 ($8.13/100g)
- 907g — $66.00 ($7.28/100g)
- 2267g — $152.00 ($6.70/100g)

Mexico Teojomulco
Mexico Teojomulco is a Mexico coffee from Archetype Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Mexico
- Producer
- Teojomulco
Available Sizes
- 283g — $23.00 ($8.13/100g)
- 907g — $66.00 ($7.28/100g)
- 2267g — $152.00 ($6.70/100g)
Similar coffees to this Mexico

Organic Mexico Santuario
Mexico
Wonderstate Coffee
$20.00

Mexico Las Tejedoras
Chiapas, Mexico Washed Bourbon+ Typica
Ceremony Coffee Roasters
$23.00

BITTERSWEET - A medium-dark blend
Mexico
Mother Tongue Coffee
$24.00

Carlos Cadena
Mexico Washed Sarchimor
Monogram Coffee
$14.82

Mexico Chiapas
Mexico, Chiapas, Mexico
Prairie Lily
$17.65

Carlos Cadena Espresso
Mexico Washed Sarchimor
Monogram Coffee
$14.82
Description
It’s back!! Fresh crop of one of our favorite daily drinkers! It has all the chocolaty goodness you would expect from Mexico, with the added dimension of deep butterscotch and floral honey caramel.
More from Archetype Coffee

Bolivia Rosita Catuai Washed
$23.00

Ethiopia Hamasho Natural
$26.00

Burundi Ngozi Kamira HG Lot 5
$23.00

Colombia Lucy Fernanda Galindez Pink Bourbon
$26.00

Peru Eduardo Llano Linares Pache
$23.00

Colombia La Muralla Community Blend
$23.00




