
Atmans Coffee
La Palma, Colombia
La Palma, Colombia is a Colombia, Washed 48h Fermentation, Caturra Chiroso coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Washed 48h Fermentation
- Variety
- Caturra Chiroso
- Producer
- Yeimy Loaiza
Available Sizes▾
- 100g — $15.93 ($15.93/100g)
- 250g — $29.58 ($11.83/100g)
- 500g — $56.89 ($11.38/100g)

La Palma, Colombia
La Palma, Colombia is a Colombia, Washed 48h Fermentation, Caturra Chiroso coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Washed 48h Fermentation
- Variety
- Caturra Chiroso
- Producer
- Yeimy Loaiza
Available Sizes
- 100g — $15.93 ($15.93/100g)
- 250g — $29.58 ($11.83/100g)
- 500g — $56.89 ($11.38/100g)
Similar coffees to this Colombia Washed 48h Fermentation Caturra Chiroso

Colombia - Caturra Chiroso, Finca El Paraiso
Piendamo, Cauca Thermal Shock Washed Caturra, Chiroso
Archers Coffee
$29.41
.png?ts=1776775173)
de caña
Kolumbien, Cauca Washed, E.A. Caturra, Castillo
Neues Schwarz
$11.95

Colombia - Dos Quebradas
Colombia, Huila, Palermo Lavado Caturra
Hola Coffee
$15.93

Finca Tamana Variedad Espresso - Variedad Colombia - Washed - Colombia 250g
El Pital, Huila Washed Variedad Colombia
Norma Supply Co.
$24.00
Description
Nectarina, cereza negra, azahar, cola
More from Atmans Coffee

Negele Gorbitu, Ethiopia
$23.89

Kiamutuira, Kenya
$20.48

Paraiso 92 (Pink Bourbon), Colombia
$14.79

La Macarena (Yellow Typica), Colombia
$14.79

Montesol (Marsellesa), Nicaragua
$15.93

Montesol (Catuai), Nicaragua
$15.93