
Coffee Bros.
Kenya AA | Riara Estate | Washed
Kenya AA | Riara Estate | Washed is a Kenya, Washed, Batian, SL-28, SL-34 coffee from Coffee Bros..
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 170g — $12.89 ($7.58/100g)
- 340g — $24.99 ($7.35/100g)
- 907g — $64.72 ($7.14/100g)
- 2267g — $154.76 ($6.83/100g)

Kenya AA | Riara Estate | Washed
Kenya AA | Riara Estate | Washed is a Kenya, Washed, Batian, SL-28, SL-34 coffee from Coffee Bros..
In stock 30+ days
Available Sizes
- 170g — $12.89 ($7.58/100g)
- 340g — $24.99 ($7.35/100g)
- 907g — $64.72 ($7.14/100g)
- 2267g — $154.76 ($6.83/100g)
Similar coffees to this Kenya Washed Batian, SL-28, SL-34

Kenya Karani AA
Kenya Washed SL34 & SL28
Imbibe Coffee Roasters
$20.76

Kenya Kubwa
Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Baitan
Verve Coffee Roasters
$23.00

Kenya - Ruirai AA
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
SK Coffee
$28.00

Kenya - Kirinyaga AA
Kirinyaga, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
SK Coffee
$26.00

Kii – SL28 & SL34
Kenya Washed SL28 & SL34
Sweven Coffee
$21.22

AA Gichuka, Kenya
Kiambu County, Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru11, Batien
Hai Coffee Roaster
$9.53
Description
MICROLOT COFFEE: Our Single Origin Microlot Coffees are sourced from high-end limited-edition lots and are traceable down to an individual producer ARABICA COFFEE: Our Single Origin Coffees are made from 100% Arabica coffee beans. FLAVOR FIRST: We source all our coffee to achieve specific taste notes. Our Kenya AA tastes of Sugary Plum, Chocolate with a bit of lemon sweetness. ALWAYS FRESH: The coffee you're enjoying right now was only recently harvested from our favorite coffee farms.
More from Coffee Bros.

Ember | Seasonal Espresso | Medium Roast | Washed Anaerobic
$12.00

Costa Rican | Las Lajas | Natural
$13.40

Espresso Roast Coffee
$10.29

Dark Espresso Roast Coffee
$10.29

Cold Brew Coffee Blend
$8.75

Kenya AA | Kirinyaga | Washed
$13.40
