BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Colorfull Coffee

Colorfull Coffee is a specialty coffee roaster based in Quebec, Canada. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Colorfull Coffee.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Brazil
Common processes
Washed, Natural, Washed, Thermal Shock
New in last 30 days
1 (2/mo avg)
Newest arrival
2026-08-31
Latest restock
2026-08-14

2 coffees in stock (20 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

VANILLA MARSHMALLOW
Canada|Colorfull Coffee

$22.00 · 200g · $11.00/100g

2 sizes
  • 200g — $22.00 ($11.00/100g)
  • 1000g — $87.00 ($8.70/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Washed, Thermal Shock, Sterilized
Variety
Geisha / Gesha, Java
Producer
La Dinastía, Granja Paraíso 92, Wilton Benitez
CHOCOLATE WAFER - ESPRESSO
Canada|Colorfull Coffee

$18.00 · 250g · $7.20/100g

2 sizes
  • 250g — $18.00 ($7.20/100g)
  • 1000g — $52.00 ($5.20/100g)

Details

Origin
Brazil, Colombia
Process
Thermal Shock, Natural
Variety
Typica, Bourbon, Marsellesa, Obata, Gesha, Java
Producer
Escuela de Campo Sierra Negra, Granja Paraíso 92, Wilton Benitez