
De Mello Coffee
Dancing Goats
Dancing Goats is a Brazil, Machado, Minas Gerais, Natural, Yellow Catuai coffee from De Mello Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Brazil, Machado, Minas Gerais
- Process
- Natural
- Variety
- Yellow Catuai
- Producer
- Group of Sitios
Available Sizes▾
- 227g — $11.29 ($4.98/100g)
- 453g — $21.18 ($4.67/100g)
- 907g — $42.35 ($4.67/100g)
- 2267g — $105.89 ($4.67/100g)

Dancing Goats
Dancing Goats is a Brazil, Machado, Minas Gerais, Natural, Yellow Catuai coffee from De Mello Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Brazil, Machado, Minas Gerais
- Process
- Natural
- Variety
- Yellow Catuai
- Producer
- Group of Sitios
Available Sizes
- 227g — $11.29 ($4.98/100g)
- 453g — $21.18 ($4.67/100g)
- 907g — $42.35 ($4.67/100g)
- 2267g — $105.89 ($4.67/100g)
Similar coffees to this Brazil, Machado, Minas Gerais Natural Yellow Catuai

Passeio
Sul-de-minas, Brazil Pulped natural Yellow Catuai, Mundo Novo, Acaia
Shokunin Coffee
$12.52

Full Bloom
Brazil Natural Yellow Catuai
MAME
$22.84

Daterra
Cerrado Natural Yellow Catuai, Arara, Paraiso
Dayglow Coffee
$29.00

Fazenda Sertão
Carmo de Minas, Brazil Natural Yellow Bourbon, Yellow Catuaí, Yellow Catucaí
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

Das Almas
Brazil Natural Anaerobic Catuai
Bonanza Coffee
$20.37

Brasil, Rosimeire, Mantiqueira, natural, 250g
Brazil, Rosimeire, Mantiqueira Natural process Yellow Catuai
Supreme Roastworks
$22.09











