
Glyph Supply Co
San Andres Honduras (Espresso)
San Andres Honduras (Espresso) is a Sosoal, Lempira, Honduras, Washed, Mixed Varietals coffee from Glyph Supply Co.
Went OOS:
In stock for ~80d 8h
Details
- Origin
- Sosoal, Lempira, Honduras
- Process
- Washed
- Variety
- Mixed Varietals
Available Sizes▾
- 200g — $14.09 ($7.04/100g)
- 500g — $27.39 ($5.48/100g)
- 1000g — $46.96 ($4.70/100g)

San Andres Honduras (Espresso)
San Andres Honduras (Espresso) is a Sosoal, Lempira, Honduras, Washed, Mixed Varietals coffee from Glyph Supply Co.
Went OOS:
In stock for ~80d 8h
Details
- Origin
- Sosoal, Lempira, Honduras
- Process
- Washed
- Variety
- Mixed Varietals
Available Sizes
- 200g — $14.09 ($7.04/100g)
- 500g — $27.39 ($5.48/100g)
- 1000g — $46.96 ($4.70/100g)
Similar coffees to this Sosoal, Lempira, Honduras Washed Mixed Varietals

Honduras, San Vicente
Honduras, Santa Bárbara, Honduras Washed
Methodical Coffee
$22.81

Honduras - Sendero De Luz
Montecillos, Comayagua, Honduras Washed Catuai
SK Coffee
$25.00

HONDURAS - FINCA LAS CALAVERAS WASHED
Montecillos, Honduras Washed ICATU & CATUAI
Memli Coffee Lab
$7.50

HONDURASLos Pinos Typica
Honduras Washed Equiapara, San Andrés
St. Ali
$19.67

Primary Espresso | Honduras
Honduras Washed Catuai
ILSE
$20.00
Description
Varietal - Mixed Varietals Processing - Washed Altitude - 1,600 - 1,800 m.a.s.l Region - Sosoal, Lempira, Honduras Tasting Notes - Milk Chocolate, Apple, Hazelnut
More from Glyph Supply Co

Finca Los Cenizos CNF127 Panama
$25.05

Janson 1007 Panama
$35.22

Janson X GN03 Panama
$35.22

Los Rodriguez Waliki Bolivia (Espresso)
$17.22
Finca Sophia Special Collection
$140.88

Chilaka 240hr Ethiopia
$17.22