
St. Ali
HONDURASLos Pinos Typica
HONDURASLos Pinos Typica is a Honduras, Washed, Equiapara, San Andrés coffee from St. Ali.
In stock since:
Available Sizes▾
- 225g — $19.67 ($8.74/100g)
- 1000g — $69.54 ($6.95/100g)

HONDURASLos Pinos Typica
HONDURASLos Pinos Typica is a Honduras, Washed, Equiapara, San Andrés coffee from St. Ali.
In stock since:
Available Sizes
- 225g — $19.67 ($8.74/100g)
- 1000g — $69.54 ($6.95/100g)
Similar coffees to this Honduras Washed Equiapara, San Andrés

Las Moras
Honduras, La Paz, Honduras Washed Pacamara
Ex Animo Coffee
$55.77

Honduras Los Pinos Typica Washed (Single Origin Filter)
San Andrea, Lempira, Honduras Washed Typica
Manta Ray Coffee Roasters
$17.56

El Jardin
Honduras, La Paz Pacamara Washed Pacamara
Ex Animo Coffee
$18.35

Cipreses
Marcala, Honduras Washed Catuai
Round Hill Roastery
$19.56

Finca Las Botijas
Comayagua, Honduras Washed Pacamara
Blanchard's Coffee
$21.74

Honduras COMSA Marcala
Marcala, La Paz, Honduras Washed
Red Rooster Coffee
$21.25
Description
STRENGTH COUNTRY: Honduras CULTIVAR: Equiapara, San Andrés PROCESS: Washed NOTES: Fresh Chamomile, Lime Marmelade
More from St. Ali

COSTA RICAFinca La Esmeralda
$19.67

COSTA RICALas Lajas Estate Honey
$19.67

Good VibrationsEspresso Blend
$17.56

OrthodoxHouse Espresso Blend
$17.56

Feels GoodOrganic Espresso Blend
$18.26

DecafHouse Decaf
$18.26