
Horsham Coffee Roaster
Hambella Washed
Hambella Washed is a Ethiopia, Washed, Dega, Kudhume, Wolisho coffee from Horsham Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $19.23 ($7.69/100g)
- 1000g — $63.66 ($6.37/100g)

Hambella Washed
Hambella Washed is a Ethiopia, Washed, Dega, Kudhume, Wolisho coffee from Horsham Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $19.23 ($7.69/100g)
- 1000g — $63.66 ($6.37/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed Dega, Kudhume, Wolisho

Hambella, Ethiopia - Filter
Ethiopia Washed Dega, Kudhume, Wolisho
Machina Coffee
$19.89

Ethiopia: Halo Hartume
Gedeb, Ethiopia Washed JARC selections & Indigenous Landraces
Broadsheet Coffee
$23.75

Danche
Ethiopia, Chelbesa, Gedeb Washed Karume, Wolisho
Ex Animo Coffee
$19.06

Ethiopia Hambela
Guji-Jewelo Hambela, Guji Washed Jarc varietals
Rum Baba Coffeeroasters
$18.26

Habtamu Fikadu - Kurume, Dega - Washed - Ethiopia 10.5oz
Ethiopia Fully washed Kurume and Dega
Norma Supply Co.
$28.00

Ethiopia, Tagel Alemayehu, Hambela
Hambela, Guji, Ethiopia Washed Dega and Kurume
Sightglass Coffee
$27.50
Description
Tasting Notes: Peach | Lime | Chocolate Processing Method: Washed Varietal: Dega, Kudhume, Wolisho Importer: DR Wakefield
About Horsham Coffee Roaster
- Location
- West Sussex, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP







