
Horsham Coffee Roaster
Wahana Estate Washed - final roast
Wahana Estate Washed - final roast is a Indonesia, Washed, P88 coffee from Horsham Coffee Roaster.
Went OOS:
In stock for ~34d 22h
Available Sizes▾
- 250g — $17.31 ($6.92/100g)
- 250g — $19.23 ($7.69/100g)
- 1000g — $63.66 ($6.37/100g)

Wahana Estate Washed - final roast
Wahana Estate Washed - final roast is a Indonesia, Washed, P88 coffee from Horsham Coffee Roaster.
Went OOS:
In stock for ~34d 22h
Available Sizes
- 250g — $17.31 ($6.92/100g)
- 250g — $19.23 ($7.69/100g)
- 1000g — $63.66 ($6.37/100g)
Similar coffees to this Indonesia Washed P88

Asman Gayo
Aceh, Indonesia Natural Mixed Varietals
Eight Ounce Coffee
$22.99

Prau Hybrid • Hybrid Washed • Kartika, Lini S, Ateng Super • Indonesia
Indonesia Natural Kartika, Lini S, Ateng Super
Taith Coffee
$18.90

Indonesia Sindoro Mosto Washed Drip Coffee
Sindoro, Indonesia Mosto Washed Typica, Line S, Kartika
Julith Coffee
$21.78

Hendra Maulizar
Indonesia Natural Carbonic Maceration Abbysinia, Catimor, Typica
Rozali Coffee
$7.00

Indonesia Prau Experimental Washed
Temanggung, Prau, Indonesia Experimental Washed Typica, Line S, Kartika
Julith Coffee
$17.70

Indonesia Prau Experimental Washed
Temanggung, Prau, Indonesia Experimental Washed Typica, Line S, Kartika
Julith Coffee
$17.70
Description
Tasting Notes: Clementine | Raisin | Match tea Processing Method: Washed Varietal: P88 Importer: DR Wakefield
About Horsham Coffee Roaster
- Location
- West Sussex, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP







