
Klatch Coffee
Ethiopia Yirgacheffe Supernatural
Ethiopia Yirgacheffe Supernatural is a Ethiopia, Natural coffee from Klatch Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 310g — $24.95 ($8.05/100g)
- 907g — $59.95 ($6.61/100g)
- 2267g — $124.95 ($5.51/100g)

Ethiopia Yirgacheffe Supernatural
Ethiopia Yirgacheffe Supernatural is a Ethiopia, Natural coffee from Klatch Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 310g — $24.95 ($8.05/100g)
- 907g — $59.95 ($6.61/100g)
- 2267g — $124.95 ($5.51/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Natural

Organic Ethiopia Natural Process
Ethiopia Natural
Wonderstate Coffee
$20.00

Shoondhisa: Natural Espresso
Guji, Ethiopia Natural Gibirinna 74110/Serto 74112
Eight Ounce Coffee
$22.99

Shoondhisa
Guji Natural Gibirinna 74110, Serto 74112
Manhattan
$15.93

Ethiopia Espresso
Ethiopia - Yirgacheffe Natural Heirloom
HAYB

Gargari Gutiti
Ethiopia - Yirgacheffe Supernatural - Raised Beds Ethiopian Heirloom
Gardelli Specialty Coffees
$31.86
Blueberry Beats
Ethiopia Anaerobic Natural Anearobic Natural
DAK
$28.39
Description
Discover Ethiopia Yirgacheffe Supernatural; bursting with flavor notes of sweet berries, rose, and silky milk chocolate, this exceptional coffee showcases an enhanced natural "Supernatural" process that amplifies its fruit-forward character and complexity. Enjoy a clean, syrupy body layered with wild blueberry, bright juicy strawberry, tangy cranberry, and delicate florals, finishing silky smooth with lingering sweetness. Savor our Ethiopia Yirgacheffe Supernatural as a rich espresso—bursting with strawberry jam notes, delicately layered with hibiscus and apricot.
More from Klatch Coffee

Costa Rica Rivense Finca El Mango Honey
$24.95

El Salvador Las Mercedes Orange Bourbon Anaerobic Natural
$19.95

Panama Don Julian Geisha Natural
$39.95

Panama Altieri Rola Catuai Natural
$29.95

El Salvador Las Mercedes Pepinal 1
$22.95

El Salvador Las Mercedes Pacamara Black Honey
$19.95
