
Wonderstate Coffee
Organic Ethiopia Natural Process
Organic Ethiopia Natural Process is a Ethiopia, Natural coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 249g — $20.00 ($8.03/100g)
- 680g — $45.00 ($6.62/100g)
- 2267g — $125.00 ($5.51/100g)

Organic Ethiopia Natural Process
Organic Ethiopia Natural Process is a Ethiopia, Natural coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 249g — $20.00 ($8.03/100g)
- 680g — $45.00 ($6.62/100g)
- 2267g — $125.00 ($5.51/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Natural

Ethiopia Yirgacheffe Supernatural
Ethiopia Natural
Klatch Coffee
$24.95

Echemo – Certified Organic
Ethiopia, Goma, Jimma Washed Ethiopian heirloom from Coche forest
Tim Wendelboe
$21.00
Blueberry Beats
Ethiopia Anaerobic Natural Anearobic Natural
DAK
$28.45

Ethiopia, Bombe Abore
Ethiopia, Bensa Woreda, Sidama Region Natural JARC 74110 & 74112
Methodical Coffee
$27.46

Ethiopia Sun Dried Natural
Hambela District, Guji, Ethiopia Natural Local Heirloom
Equator Coffees
$22.00
Description
Notes of Strawberry, Floral & Blueberry A smooth, fruity, and sweet expression of the most traditional flavors of Ethiopian coffee. Bright citrus tones accented by berry-forward juiciness and an uplifting and elegant floral finish.
About Wonderstate Coffee
- Location
- Wisconsin, United States
- Region
- North America





