BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Colorized
USA|Metric Coffee

Metric Coffee

$22.00298gIn Stock

Colorized

Colorized is a specialty coffee from Metric Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Metric Coffee
Available Sizes▾
  • 298g — $22.00 ($7.38/100g)
  • 907g — $52.00 ($5.73/100g)
  • 2268g — $125.00 ($5.51/100g)

Description

Colorized is a vibrant celebration of flavor—kaleidoscopic and candy-like. This selection embodies our vision of a radiant coffee. Fans of lighter roasts will revel in its playful profile, bursting with juicy tropical fruit notes and a confectionery sweetness. Each cup sparkles with effervescence and seasonal fruit-forward brightness. Perfect for bold coffee lovers seeking a little adventure, Colorized shakes hands with the daring and winks at those ready for something extraordinary. So grab your shutter shades, embrace your inner thrill-seeker, and fill your mug with one of the world’s most dynamic coffee experiences!

About Metric Coffee

Location
Illinois, United States
Region
North America
Visit Metric Coffee →