
Color Roasters
Prism - Our Premium Blend
Prism - Our Premium Blend is a specialty coffee from Color Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 283g — $18.50 ($6.54/100g)
- 907g — $51.99 ($5.73/100g)
- 2267g — $97.99 ($4.32/100g)

Prism - Our Premium Blend
Prism - Our Premium Blend is a specialty coffee from Color Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 283g — $18.50 ($6.54/100g)
- 907g — $51.99 ($5.73/100g)
- 2267g — $97.99 ($4.32/100g)
Similar coffees across all roasters

Colorized
Metric Coffee
$22.00

Showcase
Josie Coffee
$16.00

Cherry Ripe Blend
Washed / Natural / Co-Fermentation Caturra
Rose Coffee
$30.06

Downtown Blend
H&S
$21.00

LiLo COFFEE COLORFUL Blend ~2026 Autumn~
LiLo Coffee Roasters
$6.69

Prism- Roasted At Origin
Colombia Washed Castillo, Colombia, Tambo
Go Get Em Tiger
$27.00
Description
PREMIUM BLEND PRISM BRIGHT FRUIT + COMPLEX SUGARS | CLEAN FINISH Prism is our kaleidoscope blend — vivid, layered, and constantly evolving. Built from a rotating selection of our favorite washed coffees, Prism captures brightness, sweetness, and structure in one dynamic cup. Expect vibrant fruit up front, balanced by deep caramel sweetness and a clean, lingering finish. Designed to shine across brew methods, Prism is just as compelling as a juicy, articulate filter as it is a balanced, fruit-forward espresso. This is the blend we build when we want to showcase clarity, energy, and the full spectrum of what great coffee can be. #drinkcolor
More from Color Roasters

Ethiopia Chelchele
$22.50

Colombia Yessica Parra - Youth Collab Project - Community Blend of Washed Lots
$9.00

Artist Reserve: Mexico Arturo Ortiz 2026 Harvest
$24.00

Honduras Las Moras - Washed Pacamara
$21.00

Artist Reserve: Colombia Oscar Osorio - Citrus Co-Ferment
$14.00

Honduras El Pedrero - Washed Process Pink Bourbon
$21.00


