
Modcup Coffee
Disco Peach Connection
Disco Peach Connection is a Sidamo, Ethiopia & Quindío, Colombia, Honey Mosto Carbonic Maceration + Washed, Caturra & Ethiopian Heirloom coffee from Modcup Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sidamo, Ethiopia & Quindío, Colombia
- Process
- Honey Mosto Carbonic Maceration + Washed
- Variety
- Caturra & Ethiopian Heirloom
Available Sizes▾
- 250g — $30.00 ($12.00/100g)
- 1000g — $90.00 ($9.00/100g)
- 2267g — $180.00 ($7.94/100g)

Disco Peach Connection
Disco Peach Connection is a Sidamo, Ethiopia & Quindío, Colombia, Honey Mosto Carbonic Maceration + Washed, Caturra & Ethiopian Heirloom coffee from Modcup Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sidamo, Ethiopia & Quindío, Colombia
- Process
- Honey Mosto Carbonic Maceration + Washed
- Variety
- Caturra & Ethiopian Heirloom
Available Sizes
- 250g — $30.00 ($12.00/100g)
- 1000g — $90.00 ($9.00/100g)
- 2267g — $180.00 ($7.94/100g)
Similar coffees across all roasters

Jairo Arcila Peach
Quindio, Colombia Washed Anaerobic 48h Castillo
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

Colombia - Peach Co
Colombia Washed Washed Castillo
Process Coffee
$29.00

Lychee Peach • Washed Yeast Fermentation (yellow Fruits) • Castillo • Colombia
Colombia Washed Yeast Fermentation (yellow Fruits) Castillo
Taith Coffee
$25.86

Ethiopia Mulish
Ethiopia - Guji Washed Mixed Heirloom
Cat & Cloud
$26.12
Description
ROAST: Light ORIGIN: Sidamo, Ethiopia & Quindío, Colombia NOTES: Peach Ring, Mango, Lychee, Candied Stone Fruit, Red Kool-Aid Peach co-ferment meets floral washed Ethiopian coffees to create a coffee built around stone fruit sweetness, aromatics, and clarity. Playful and expressive with a clean finish.





