
MOK
Espresso B ++, Brazil (ideal for fully automatic machines like Jura)
Espresso B ++, Brazil (ideal for fully automatic machines like Jura) is a Brazil, Campos Altos, Natural, Red Catuaí coffee from MOK.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Campos Altos
- Process
- Natural
- Variety
- Red Catuaí
- Producer
- Fazenda D'Barbosa
Available Sizes▾
- 250g — $15.93 ($6.37/100g)
- 1000g — $50.06 ($5.01/100g)

Espresso B ++, Brazil (ideal for fully automatic machines like Jura)
Espresso B ++, Brazil (ideal for fully automatic machines like Jura) is a Brazil, Campos Altos, Natural, Red Catuaí coffee from MOK.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Campos Altos
- Process
- Natural
- Variety
- Red Catuaí
- Producer
- Fazenda D'Barbosa
Available Sizes
- 250g — $15.93 ($6.37/100g)
- 1000g — $50.06 ($5.01/100g)
Similar coffees to this Brazil, Campos Altos Natural Red Catuaí

BRAZIL - Brasilien Espresso
Brazil Natural yellow Catuai; red Catuai
Schön Kaffee
$12.40

Bossa Nova, Brazil - Espresso
Brazil Pulped Natural Mundo Novo, Catuai
Machina Coffee
$11.94

BRAZIL - Brasilien Espresso - 125g
Brazil Natural yellow Catuai; red Catuai
Schön Kaffee
$6.71

144 Hz Espresso
Brasilien Natural Catuaí PB
19 Grams
$16.00

Old School Espresso
Brazil - Cerrado Mineiro Natural Process Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio
49th Parallel Coffee Roasters
$14.00

Ethica Coffee Roasters - Espresso - Brazil
Brazil Natural Red Catuai
Speciality Coffee CA
$15.00













