BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

MOK

MOK is a specialty coffee roaster based in Belgium. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from MOK.

Top origins
Ecuador, Ethiopia, Brazil
Common processes
Washed, Natural, Washed - Beer Hop Fermented
New in last 30 days
3 (2/mo avg)
Newest arrival
2026-09-21
Latest restock
2026-07-13

17 coffees in stock (24 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Honduras, Bryan Adolfo, Natural Anaerobic
Belgium|MOK

$27.31 · 250g · $10.92/100g

2 sizes
  • 250g — $27.31 ($10.92/100g)
  • 1000g — $92.16 ($9.22/100g)

Details

Origin
Honduras, Marcala
Process
Natural Anaerobic
Variety
Catuaí
Producer
Bryan Adolfo Bautista
Kenya, Mugaya AA, Washed
Belgium|MOK

$23.89 · 250g · $9.56/100g

2 sizes
  • 250g — $23.89 ($9.56/100g)
  • 1000g — $78.51 ($7.85/100g)

Details

Origin
Kenya, Kirinyaga
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Producer
Mugaya Factory
Espresso A, Ethiopia
Belgium|MOK

$17.07 · 250g · $6.83/100g

2 sizes
  • 250g — $17.07 ($6.83/100g)
  • 1000g — $56.89 ($5.69/100g)

Details

Origin
Ethiopia, Bombe
Process
Washed
Variety
Heirloom G2
Producer
Ayla Washing Station
Ethiopia, Sasaba, Washed
Belgium|MOK

$21.62 · 250g · $8.65/100g

2 sizes
  • 250g — $21.62 ($8.65/100g)
  • 1000g — $76.23 ($7.62/100g)

Details

Origin
Ethiopia, Guji
Process
Washed
Variety
Heirloom
Producer
Sasaba Washing Station
Espresso B, Brazil
Belgium|MOK

$15.93 · 250g · $6.37/100g

2 sizes
  • 250g — $15.93 ($6.37/100g)
  • 1000g — $50.06 ($5.01/100g)

Details

Origin
Brazil, Campos ALtos
Process
Natural
Variety
Red Catuaí
Producer
Fazenda D'Barbosa
Peru, Reserva La Margarita, Geisha, Washed
Belgium|MOK

$42.10 · 100g · $42.10/100g

2 sizes
  • 100g — $42.10 ($42.10/100g)
  • 1000g — $184.32 ($18.43/100g)

Details

Origin
Peru, Ococambo
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Solorzano Family
Peru, Finca Cedruyoc, Geisha, Washed
Belgium|MOK

$45.51 · 200g · $22.76/100g

2 sizes
  • 200g — $45.51 ($22.76/100g)
  • 1000g — $193.43 ($19.34/100g)

Details

Origin
Peru, Cusco
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Juan José Huillca
Espresso C, Colombia
Belgium|MOK

$17.07 · 250g · $6.83/100g

2 sizes
  • 250g — $17.07 ($6.83/100g)
  • 1000g — $56.89 ($5.69/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Castillo, Caturra
Producer
AGROSEC cooperative
Filter B, Brazil
Belgium|MOK

$15.93 · 250g · $6.37/100g

2 sizes
  • 250g — $15.93 ($6.37/100g)
  • 1000g — $50.06 ($5.01/100g)

Details

Origin
Brazil, Campos Altos
Process
Natural
Variety
Red Catuaí
Producer
Fazenda Dbarbosa
Ecuador El Alisal, Typica Mejorado, Washed
Belgium|MOK

$51.20 · 200g · $26.17/100g

Details

Origin
Ecuador, Loja
Process
Washed
Variety
Typica Mejorado
Producer
Leonidas Jaramillo
Espresso B ++, Brazil (ideal for fully automatic machines like Jura)
Belgium|MOK

$15.93 · 250g · $6.37/100g

2 sizes
  • 250g — $15.93 ($6.37/100g)
  • 1000g — $50.06 ($5.01/100g)

Details

Origin
Brazil, Campos Altos
Process
Natural
Variety
Red Catuaí
Producer
Fazenda D'Barbosa
Ecuador, El Alisal, Sidra, Washed
Belgium|MOK

$36.41 · 100g · $36.41/100g

Details

Origin
Ecuador, Loja
Process
Washed
Variety
Sidra
Producer
Leonidas Jamarillo
Ecuador, Finca Chorora, Sidra, Natural
Belgium|MOK

$43.24 · 200g · $21.62/100g

2 sizes
  • 200g — $43.24 ($21.62/100g)
  • 1000g — $174.08 ($17.41/100g)

Details

Origin
Ecuador, Loja
Process
Natural
Variety
Sidra
Producer
Olinka Veleze
Guatemala, Decaf, Dreams
Belgium|MOK

$18.20 · 250g · $7.28/100g

2 sizes
  • 250g — $18.20 ($7.28/100g)
  • 1000g — $61.44 ($6.14/100g)

Details

Origin
Guatemala, Huehuetenango / Antigua
Process
Sugar Cane Decaf
Variety
Mixed varieties
Producer
Various producers
Zero Waste Blend
Belgium|MOK
In StockBlend

$39.82 · 1000g · $3.98/100g

Details

Origin
Various
Process
Various
Variety
Various
Producer
Various
Nicaragua, Finca Bethania, Washed
Belgium|MOK

$23.89 · 250g · $9.56/100g

2 sizes
  • 250g — $23.89 ($9.56/100g)
  • 1000g — $80.78 ($8.08/100g)

Details

Origin
Nicaragua, Macaueliza
Process
Washed
Variety
Java
Producer
Martha & Ana Albir