
Momos Coffee
Busan Blend
Busan Blend is a Brazil, Ethiopia, Honduras coffee from Momos Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Ethiopia, Honduras
Available Sizes▾
- 200g — $13.00 ($6.50/100g)
- 500g — $25.00 ($5.00/100g)
- 1000g — $40.00 ($4.00/100g)

Busan Blend
Busan Blend is a Brazil, Ethiopia, Honduras coffee from Momos Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Ethiopia, Honduras
Available Sizes
- 200g — $13.00 ($6.50/100g)
- 500g — $25.00 ($5.00/100g)
- 1000g — $40.00 ($4.00/100g)
Similar coffees across all roasters

S.O. Blend
Colombia, Brazil, & Ethiopia Washed & Natural Regionally Dependent
Coava Coffee Roasters
$20.00

Hometown Blend (House Blend)
Iowa Coffee Roasters
$10.00

NUDIST BLEND, NATURAL ESPRESSO BLEND
Brazil, Minas Gerais / Ethiopia, Gedeo Natural Red Catuai / Wolisho, Dega
Man versus Machine
$15.82

culture. | nemesis signature
Brazil, Ethiopia washed, natural
Nemesis Coffee
$16.24
![ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/onibus_38d12fa8-19ba-40aa-9ad7-7ffe7a19b0d9.png?v=1725328358)
ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]
Brazil, Guatemala, Ethiopia Pulped Natural, Fully Washed, Natural
ONIBUS COFFEE
$7.00

Way Out Blend Organic
Brazil & Colombia Washed
Steady State Roasting
$20.00
Description
Busan “A cup as comfortable as everyday life, as deep as the mountains.” Mountains in Busan are not merely part of the scenery; they are places where many people’s lives begin and continue. Just as the mountains are present throughout our daily lives, the “Busan Blend” was created to express a flavor that settles in gently and comfortably. The roasted nut notes, the softness of caramel, and the subtle sweetness of dried fruits come together in balance, resulting in a well-balanced coffee that feels familiar and can be enjoyed easily, without burden, by anyone.
More from Momos Coffee

Ethiopia Hure Natural
$16.00

Ethiopia Safo Mosto Anaerobic Natural
$13.00

MOMOS COFFEE Specialty Coffee Mix
$12.00

DECAF Ethiopia Guji Uraga Siko Natural
$14.00

DECAF - Colombia Aponte
$14.00

Seasonal Blend Autumn ON-GI
$19.00

![Mellow Signature Blend [Heirloom, Catimor, Caturra]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0967/2720/4177/files/MellowBlend.png?v=1772709140)