BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Momos Coffee

Momos Coffee is a specialty coffee roaster based in South Korea. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Momos Coffee.

Top origins
Ethiopia, Ecuador, Colombia
Common processes
Washed, Natural, Anaerobic Washed
New in last 30 days
8 (6.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-22
Latest restock
2026-09-27

12 coffees in stock (38 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Ethiopia Hure Natural
South Korea|Momos Coffee

$16.00 · 200g · $8.00/100g

2 sizes
  • 200g — $16.00 ($8.00/100g)
  • 500g — $32.00 ($6.40/100g)

Details

Origin
Ethiopia - Sidama, Arbegona
Process
Natural
Variety
74158
Producer
Mulugeta Muntasha, Degefu Muntasha
Ethiopia Safo Mosto Anaerobic Natural
South Korea|Momos Coffee

$13.00 · 100g · $13.00/100g

2 sizes
  • 100g — $13.00 ($13.00/100g)
  • 500g — $60.00 ($12.00/100g)

Details

Origin
Ethiopia - Sidama
Process
Mosto Anaerobic Natural
Variety
74158
Producer
Tamiru Tadesse
MOMOS COFFEE Specialty Coffee Mix
South Korea|Momos Coffee

$12.00

Details

Origin
Colombia - Narino
Process
Natural
Variety
Moka
Producer
Pablo Andres Guerrero
DECAF Ethiopia Guji Uraga Siko Natural
South Korea|Momos Coffee

$14.00 · 200g · $7.00/100g

3 sizes
  • 200g — $14.00 ($7.00/100g)
  • 500g — $27.00 ($5.40/100g)
  • 1000g — $50.00 ($5.00/100g)

Details

Origin
Ethiopia - Guji Uraga Siko
Process
Natural Swiss Water Decafed
Variety
Dega, Kurume
Producer
Alemayehu Sali
DECAF - Colombia Aponte
South Korea|Momos Coffee

$14.00 · 200g · $7.00/100g

3 sizes
  • 200g — $14.00 ($7.00/100g)
  • 500g — $30.00 ($6.00/100g)
  • 1000g — $60.00 ($6.00/100g)

Details

Origin
Colombia - Narino
Process
Sugarcane Process
Variety
Caturra
Producer
Various Producers
Seasonal Blend Autumn ON-GI
South Korea|Momos Coffee

$19.00 · 200g · $9.50/100g

2 sizes
  • 200g — $19.00 ($9.50/100g)
  • 500g — $38.00 ($7.60/100g)

Details

Origin
Bolivia, Ecuador
Mucho Berry Blend
South Korea|Momos Coffee

$14.00 · 200g · $7.00/100g

3 sizes
  • 200g — $14.00 ($7.00/100g)
  • 500g — $27.00 ($5.40/100g)
  • 1000g — $43.00 ($4.30/100g)

Details

Origin
Ethiopia, Colombia
Es Chocolat Blend
South Korea|Momos Coffee

$13.00 · 200g · $6.50/100g

3 sizes
  • 200g — $13.00 ($6.50/100g)
  • 500g — $25.00 ($5.00/100g)
  • 1000g — $40.00 ($4.00/100g)

Details

Origin
Colombia, Costa Rica, Brazil, Guatemala, Kenya
Busan Blend
South Korea|Momos Coffee

$13.00 · 200g · $6.50/100g

3 sizes
  • 200g — $13.00 ($6.50/100g)
  • 500g — $25.00 ($5.00/100g)
  • 1000g — $40.00 ($4.00/100g)

Details

Origin
Brazil, Ethiopia, Honduras
Fruity Bonbon Blend
South Korea|Momos Coffee

$13.00 · 200g · $6.50/100g

3 sizes
  • 200g — $13.00 ($6.50/100g)
  • 500g — $25.00 ($5.00/100g)
  • 1000g — $40.00 ($4.00/100g)

Details

Origin
Colombia, Ethiopia
Panama Finca Carmen Caturra Washed
South Korea|Momos Coffee

$16.00 · 200g · $8.00/100g

2 sizes
  • 200g — $16.00 ($8.00/100g)
  • 500g — $32.00 ($6.40/100g)

Details

Origin
Panama - Paso Ancho, Volcán
Process
Washed
Variety
Caturra
Producer
Carlos Aguilera Franceschi