BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Candy Blast Decaf Espresso
Canada|Monogram Coffee

Monogram Coffee

$20.47300gIn Stock

Candy Blast Decaf Espresso

Candy Blast Decaf Espresso is a Colombia, Anaerobic Co-Ferment, Caturra, Colombia coffee from Monogram Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Monogram Coffee

Details

Origin
Colombia
Process
Anaerobic Co-Ferment
Variety
Caturra, Colombia
Available Sizes▾
  • 300g — $22.24 ($7.41/100g)
  • 907g — $63.18 ($6.97/100g)
  • 2267g — $154.95 ($6.83/100g)

Description

A wildly fruit-forward anaerobic co-ferment with watermelon, Candy Blast is one of those coffees that completely reshapes what decaf can taste like. • Process: Anaerobic Co-Ferment • Variety: Caturra, Colombia • Origin: Colombia • Tasting Notes: Honeydew, Watermelon, Green Apple Want this for filter?

About Monogram Coffee

Location
Alberta, Canada
Region
North America
Currency
CAD
Visit Monogram Coffee →