
Nomad
$16.50250gIn Stock
Churupallana
Churupallana is a Filter, Washed, Mix coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Filter
- Process
- Washed
- Variety
- Mix
Available Sizes▾
- 250g — $16.50 ($6.60/100g)
- 1000g — $65.99 ($6.60/100g)

Churupallana
Churupallana is a Filter, Washed, Mix coffee from Nomad.
$16.50250g$6.60/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Filter
- Process
- Washed
- Variety
- Mix
Available Sizes
- 250g — $16.50 ($6.60/100g)
- 1000g — $65.99 ($6.60/100g)
Similar coffees to this Filter Washed Mix

MONOGRAM - Luis Choquehuanca
Bolivia Washed Caturra
Speciality Coffee CA
$21.00

El Obraje, Colombia
El Obraje, Colombia Washed Caturra
Moim Coffee
$26.00

Galeras - caturra & castillo
Nariño, Colombia washed caturra and castillo
Curious Coffee
$21.00

Luis Choquehuanca Espresso
Bolivia Washed Caturra
Monogram Coffee
$18.35

Warmth Filter Blend
Central America, South America Washed Blend
Monogram Coffee
$12.71
Description
A sweet specialty coffee with notes of dried fruit, cocoa, walnuts, and dates. Hints of pear and plum, a full body, and a mild acidity.





