
Ona
Yula Regional Lot, Guatemala, Washed
Yula Regional Lot, Guatemala, Washed is a Huehuetenango, Washed, Bourbon, Caturra and Catuai coffee from Ona.
In stock since:
Details
- Origin
- Huehuetenango
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon, Caturra and Catuai
- Producer
- Primavera Green Coffee
Available Sizes▾
- 200g — $15.45 ($7.73/100g)
- 1000g — $63.22 ($6.32/100g)

Yula Regional Lot, Guatemala, Washed
Yula Regional Lot, Guatemala, Washed is a Huehuetenango, Washed, Bourbon, Caturra and Catuai coffee from Ona.
In stock since:
Details
- Origin
- Huehuetenango
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon, Caturra and Catuai
- Producer
- Primavera Green Coffee
Available Sizes
- 200g — $15.45 ($7.73/100g)
- 1000g — $63.22 ($6.32/100g)
Similar coffees to this Huehuetenango Washed Bourbon, Caturra and Catuai

Las Flores de Cafe
Guatemala, Huehuetenango Washed Caturra, Catuai, Bourbon
La Cabra
$3.65

Guatemala: Concepción Huista
Huehuetenango, Guatemala Washed Caturra, Bourbon, Catuai
Broadsheet Coffee
$23.50

la pila & neighbours
Guatemala, Fraijanes Washed Catuai, Bourbon, Pache
Neues Schwarz
$11.95

la pila & neighbours
Guatemala, Fraijanes Washed Catuai, Bourbon, Pache
Neues Schwarz
$11.95

Guatemala: Pedro Perez Domingo
Huehuetenango, Guatemala Washed Caturra, Bourbon, Catuai
Broadsheet Coffee
$24.00

San Lorenzo
Guatemala, San Cristobal Washed Caturra, Catuai, Bourbon
Little Wolf
$17.50
Description
Chocolate, raisin and red apple
More from Ona

El Lino, Nicaragua, Washed
$15.45

Los Suyates Community Well 3, Nicaragua, CM Natural Jasper
$15.45

Yirgacheffe Idido, Ethiopia, Natural
$15.45

Las Hortensias, Nicaragua, Anaerobic Natural
$15.45

Rungeto C, Kenya, Washed
$15.45

Thageini Simba, Kenya, Supernatural
$15.80


