
Ona
Yirgacheffe Idido, Ethiopia, Natural
Yirgacheffe Idido, Ethiopia, Natural is a Gedeo Zone, Yirgacheffe, Natural, Heirloom coffee from Ona.
In stock since:
Details
- Origin
- Gedeo Zone, Yirgacheffe
- Process
- Natural
- Variety
- Heirloom
- Producer
- Various Smallholders
Available Sizes▾
- 200g — $15.45 ($7.73/100g)
- 1000g — $63.22 ($6.32/100g)

Yirgacheffe Idido, Ethiopia, Natural
Yirgacheffe Idido, Ethiopia, Natural is a Gedeo Zone, Yirgacheffe, Natural, Heirloom coffee from Ona.
In stock since:
Details
- Origin
- Gedeo Zone, Yirgacheffe
- Process
- Natural
- Variety
- Heirloom
- Producer
- Various Smallholders
Available Sizes
- 200g — $15.45 ($7.73/100g)
- 1000g — $63.22 ($6.32/100g)
Similar coffees to this Gedeo Zone, Yirgacheffe Natural Heirloom

halo beriti
Äthiopien, Yirgacheffe Natural Wolisho, Dega
Neues Schwarz
$13.57

halo beriti
Äthiopien, Yirgacheffe Natural Wolisho, Dega
Neues Schwarz
$13.57

Kokobe
Aricha, Yirgacheffe Natural Heirloom
Rum Baba Coffeeroasters
$15.07

Aricha Wubanchi
Aricha, Gedeo Zone, Yirgacheffe Natural Heirloom
Origin Roasting
$24.86

Ethiopia, Diima Danche, Gedeo, natural, 250g
Ethiopia, Diima Danche, Gedeo Natural Heirloom
Supreme Roastworks
$28.93

Margarissa Chelbesa
Yirgacheffe, Ethiopia Natural Heirloom
Round Hill Roastery
$20.54
Description
Plum, milk chocolate and berries
More from Ona

El Lino, Nicaragua, Washed
$15.45

Los Suyates Community Well 3, Nicaragua, CM Natural Jasper
$15.45

Las Hortensias, Nicaragua, Anaerobic Natural
$15.45

Rungeto C, Kenya, Washed
$15.45

Thageini Simba, Kenya, Supernatural
$15.80

Thageini, Kenya, CM Washed Amber
$15.45

