
Onyx Coffee Lab
El Salvador Santa Rosa
El Salvador Santa Rosa is a El Salvador, Washed coffee from Onyx Coffee Lab.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- El Salvador
- Process
- Washed
Available Sizes▾
- 56g — $9.50 ($16.96/100g)
- 283g — $33.00 ($11.66/100g)
- 283g — $197.50 ($69.79/100g)
- 907g — $96.50 ($10.64/100g)
- 2267g — $234.00 ($10.32/100g)
- 2267g — $1872.00 ($82.58/100g)

El Salvador Santa Rosa
El Salvador Santa Rosa is a El Salvador, Washed coffee from Onyx Coffee Lab.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- El Salvador
- Process
- Washed
Available Sizes
- 56g — $9.50 ($16.96/100g)
- 283g — $33.00 ($11.66/100g)
- 283g — $197.50 ($69.79/100g)
- 907g — $96.50 ($10.64/100g)
- 2267g — $234.00 ($10.32/100g)
- 2267g — $1872.00 ($82.58/100g)
Similar coffees to this El Salvador Washed

El Salvador La Fany Pacamara Washed - 250g
Apaneca, Ahuachapán, El Salvador Washed Pacamara
Ondo Coffee
$21.00

El Salvador - Bourbon Jungle
El Salvador, Chalchuapa, Santa Ana Washed Bourbon
Solberg & Hansen
$16.37

El Salvador Pacamara Natural
Chalatenango, El Salvador Expermental Natura Pacamara
Islet Coffee Lab
$26.51

Proud Mary Coffee - EL SALVADOR | El Angel | Bourbon | Washed
El Salvador Washed Bourbon
Speciality Coffee CA
$18.00
Description
This deeply sweet washed coffee from the Chalatenango Mountains comes from Finca Santa Rosa, owned and operated by our good friend Jorge Raul Rivera. Grape and rose lead the cup, opening into a layered and complex profile that has made Santa Rosa a standout in our coffee lineup.
More from Onyx Coffee Lab

Ethiopia Mullugeta Muntasha Natural
$9.50

Ecuador La Papaya Anaerobic
$9.00

Costa Rica Las Lajas Natural
$9.50

Colombia Jairo Arcila Rose Process
$10.00

Mexico Oaxaca Yogondoy Gesha
$9.00

Kenya Kamunyaka AA
$7.00
