
Prairie Lily
Southern Delight
Southern Delight is a Caturra, Catuai, Heirloom coffee from Prairie Lily.
In stock 30+ days
Details
- Variety
- Caturra, Catuai, Heirloom
- Producer
- various
Available Sizes▾
- 454g — $17.65 ($3.89/100g)
- 2267g — $88.24 ($3.89/100g)

Southern Delight
Southern Delight is a Caturra, Catuai, Heirloom coffee from Prairie Lily.
In stock 30+ days
Details
- Variety
- Caturra, Catuai, Heirloom
- Producer
- various
Available Sizes
- 454g — $17.65 ($3.89/100g)
- 2267g — $88.24 ($3.89/100g)
Similar coffees to this Caturra, Catuai, Heirloom

Dark Roast
Brazil Natural CATURRA & CATUAI
Bonanza Coffee
$15.82

Guatemala: Pedro Perez Domingo
Huehuetenango, Guatemala Washed Caturra, Bourbon, Catuai
Broadsheet Coffee
$24.00

Brazil Single Origin
Brazil Natural Various
Horsham Coffee Roaster
$12.93

Luz Helena Gesha - DARK ROAST
Quindio , Colombia Washed Gesha
Ceto
$17.00

Las Flores de Cafe
Guatemala, Huehuetenango Washed Caturra, Catuai, Bourbon
La Cabra
$3.65

FAF Coffee / Brazil / Anaerobic Natural / Catuai
Brazil Anaerobic Natural Catuai
Ordinary Coffee Roasters
$15.93
Description
BRAZIL, GUATEMALA, BRAZIL, ETHIOPA VARIETAL: Caturra, Catuai, Heirloom FARM: various TASTING NOTES: Dark Chocolate, Dark Cherry, Toasted Nuts Available in 340g bags.







