
Presta Coffee
120 PSI Blend
120 PSI Blend is a specialty coffee from Presta Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 283g — $17.00 ($6.01/100g)
- 907g — $40.00 ($4.41/100g)
- 2267g — $80.00 ($3.53/100g)

120 PSI Blend
120 PSI Blend is a specialty coffee from Presta Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 283g — $17.00 ($6.01/100g)
- 907g — $40.00 ($4.41/100g)
- 2267g — $80.00 ($3.53/100g)
Similar coffees across all roasters

Blend Eins
Modern espresso blend Natural mixed varieties
Kaffeelix
$11.66

The House Blend
Rose Coffee
$13.22

Alpha
Natural
Gracenote Coffee
$19.50

Pele Espresso
Hambella & Mogiana, Brazil & Ethiopia Natural Mixed varietal
Axil Coffee Roasters
$18.00

FIX: Chocolatey Blend
Ethiopia & Brazil Natural (Brazil/Ethiopia) Blend
Pirates of Coffee
$15.00

Kaffeelix - Blend Eins Espresso
Blend Natural & Washed Mixed Varieties
Speciality Coffee CA
$16.00
Description
Blend: Brazil Natural/ Ethiopia Natural Tasting Notes: Balanced, chocolatey, sweet Our original house blend, named for the pressure required to operate an espresso machine, but translated into the Presta valve equivalent. Made up currently of a natural Ethiopia and a natural Brazil. Great all around workhorse blend; shines on espresso, cold brew, and drip.
More from Presta Coffee

Colombia - La Indonesia - Geisha Hidrohoney
$32.00

Colombia - Candy Blast Decaf - Honey + Watermelon - Swiss Water Decaf
$28.00

Mexico- Cipres- Washed
$19.00

Guatemala Ceiba Washed
$19.00

Decaf Colombian Coffee – El Vergel Estate
$20.00

Group Ride - Rotating Blend
$23.00






