
Rabbit Hole Roasters
Mindful
Mindful is a specialty coffee from Rabbit Hole Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $14.12 ($5.65/100g)
- 1000g — $44.47 ($4.45/100g)
- 2000g — $76.94 ($3.85/100g)

Mindful
Mindful is a specialty coffee from Rabbit Hole Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $14.12 ($5.65/100g)
- 1000g — $44.47 ($4.45/100g)
- 2000g — $76.94 ($3.85/100g)
Similar coffees across all roasters

Decaf Espresso
Mexico Washed Caturra, Mundo Novo, Pluma Hidalgo
Square Mile Coffee Roasters
$22.88

Half Caff
Mexico Washed Caturra, Mundo Novo, Pluma Hidalgo
Square Mile Coffee Roasters
$30.84

Seasonal Decaf
Bean & Bean Coffee Roasters
$22.00

Cinnamon Toast - Decaf
Mexico Washed
Colorfull Coffee
$19.00

MEXICO DECAF
Mexico - Chiapas Angel Albino Corzo Mountain water Arabica
LiLo Coffee Roasters
$4.78

Fifty-Fifty
Various Various
Bird Rock Coffee Roasters
$22.00
Description
Blend: El Volcancito & Decaf Mexico Impressions: dark chocolate, marshmallow, peach jam, almond Roast degree: 3.5/5 What happens when you blend the highest quality decaf there is with one of the best darker roast specialty coffee has to offer? Say hello to our Mindful Blend! Our staple El Volcancito lot pairs wonderfully with our new staple Decaf Mexico. If you want to be mindful of your caffeine intake, this half caf is perfect for you. It offers you the best compromise: that second cup, without the jitters.
More from Rabbit Hole Roasters

Liberica - Liberica Project 96B
$20.47

Benito Sanchez
$15.53

Pink Bourbon Watermelon Decaf - La Cumparsita
$23.30

Sidra - Miguel Augusto Ortega
$16.94

Gesha - Marleny Imbachi
$17.65

Papayo - Pastor Ordonez
$16.94





