BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Streetlevel
USA|Verve Coffee Roasters

Verve Coffee Roasters

$11.50170gIn Stock

Streetlevel

Streetlevel is a specialty coffee from Verve Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Verve Coffee Roasters

Details

Producer
Streetlevel
Available Sizes▾
  • 170g — $11.50 ($6.76/100g)
  • 340g — $22.00 ($6.47/100g)
  • 997g — $62.50 ($6.27/100g)
  • 2267g — $124.50 ($5.49/100g)

Similar coffees across all roasters

Description

Our flagship blend, Streetlevel, is built for balance and approachability and is delicious with any brew method, including espresso. Streetlevel's profile of Guatemalan, Colombian, and Honduran coffees anchors the blend and imparts a complex sweetness with honeyed citrus and red apple notes. This would be the first track if we made a greatest hits tape. Each coffee is roasted to order. Orders ship within 2 business days.

About Verve Coffee Roasters

Location
California, United States
Region
North America
Visit Verve Coffee Roasters →