
Archers Coffee
Colombia - Mandela - Cafe Granja La Esperanza
Colombia - Mandela - Cafe Granja La Esperanza is a Trujillo, Valle del Cauca, Natural XO, Mandela coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Trujillo, Valle del Cauca
- Process
- Natural XO
- Variety
- Mandela
- Producer
- Cafe Granja La Esperanza
Available Sizes▾
- 100g — $21.78 ($21.78/100g)
- 200g — $43.57 ($21.78/100g)
- 1000g — $191.97 ($19.20/100g)

Colombia - Mandela - Cafe Granja La Esperanza
Colombia - Mandela - Cafe Granja La Esperanza is a Trujillo, Valle del Cauca, Natural XO, Mandela coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Trujillo, Valle del Cauca
- Process
- Natural XO
- Variety
- Mandela
- Producer
- Cafe Granja La Esperanza
Available Sizes
- 100g — $21.78 ($21.78/100g)
- 200g — $43.57 ($21.78/100g)
- 1000g — $191.97 ($19.20/100g)
Similar coffees to this Trujillo, Valle del Cauca Natural XO Mandela

CGLE Potosi • Natural • Mandela • Colombia
Colombia Natural Mandela
Taith Coffee
$34.48

Cafe Granja La Esperanza Potosi Tres Dragones
Colombia Natural Colombia
Bluebird Coffee Roastery
$17.33

CAFE GRANJA LA ESPERANZA SUDAN RUME
Columbia natural
Bob Coffee Lab
$53.89

CAFE GRANJA LA ESPERANZA GEISHA
Columbia natural
Bob Coffee Lab
$53.89

Coffee Granja La Esperanza - Bourbon Pointu
Colombia Natural Bourbon Pointu
Terres de Café
$28.33
Description
Producer: Cafe Granja La Esperanza Farm: La EsperanzaLocation: Trujillo, Valle del Cauca Variety: MandelaProcess: Natural XOAltitude: 1,430 - 1,760 masl Fermentation ▪▪▪▪▪ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76