
Archers Coffee
Costa Rica - Cafe Rivense Black Honey
Costa Rica - Cafe Rivense Black Honey is a San Jose, Chirripó, Black Honey, Catuai coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- San Jose, Chirripó
- Process
- Black Honey
- Variety
- Catuai
- Producer
- Ureña Rojas family
Available Sizes▾
- 100g — $8.17 ($8.17/100g)
- 250g — $14.98 ($5.99/100g)
- 1000g — $46.29 ($4.63/100g)

Costa Rica - Cafe Rivense Black Honey
Costa Rica - Cafe Rivense Black Honey is a San Jose, Chirripó, Black Honey, Catuai coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- San Jose, Chirripó
- Process
- Black Honey
- Variety
- Catuai
- Producer
- Ureña Rojas family
Available Sizes
- 100g — $8.17 ($8.17/100g)
- 250g — $14.98 ($5.99/100g)
- 1000g — $46.29 ($4.63/100g)
Similar coffees to this San Jose, Chirripó Black Honey Catuai

Costa Rica Las Lajas Black Honey
Alajuela, Central Valley, Costa Rica Black Honey San Isidro
Red Rooster Coffee
$29.00

Costa Rica Black Honey Don Mayo
Leon Cortez Black Honey 100% Catuai
Kuma Coffee
$27.00

Costa Rica, La Guaca
Costa Rica, Chirripó, Brunca, Costa Rica Honey Red Catuai
Methodical Coffee
$26.50

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.68

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.68

Costa Rica - Las Lajas - Black Honey
Costa Rica Honey
Brandywine Coffee Roasters
$28.00
Description
Producer: Ureña Rojas family Farm: Cafe Rivense Location: San Jose, Chirripó Variety: Catuai Process: Black Honey Altitude: 1,800 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76

