
Archers Coffee
Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Honey CF5
Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Honey CF5 is a Arbegona & Bona Village, River Flow Honey CF5, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Arbegona & Bona Village
- Process
- River Flow Honey CF5
- Variety
- 74158
- Producer
- Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Available Sizes▾
- 100g — $17.70 ($17.70/100g)
- 200g — $34.04 ($17.02/100g)
- 1000g — $115.72 ($11.57/100g)

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Honey CF5
Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Honey CF5 is a Arbegona & Bona Village, River Flow Honey CF5, 74158 coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Arbegona & Bona Village
- Process
- River Flow Honey CF5
- Variety
- 74158
- Producer
- Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Available Sizes
- 100g — $17.70 ($17.70/100g)
- 200g — $34.04 ($17.02/100g)
- 1000g — $115.72 ($11.57/100g)
Similar coffees to this Arbegona & Bona Village River Flow Honey CF5 74158

Ethiopia Elto Coffee-Elora 74158mini Honey
Ethiopia Honey 74158 mini
GOÛT & CO
$3.44

Ethiopia Elto Coffee-Mofa Heirloom Washed honey
Ethiopia Washed honey Heirloom
GOÛT & CO
$3.06

Ethiopia Elto Coffee Sidama Elora Station 74158 Extended Fermented Honey Lot EFH
Elora Station, Sidama, Ethiopia Extended Fermented Honey 74158
OMA Specialty Coffee
$22.95

Ethiopia Elto Coffee-Elora Heirloom Washed
Ethiopia Washed Heirloom
GOÛT & CO
$2.29

Ethiopia, Othosololo
Ethiopia, Greitu Korsa, Guji, Oromia Honey JARC 74158, 74112, 74110
Methodical Coffee
$34.91

Ethiopia Elto Coffee Elora 74158 mini Honey - 100g
Arbegona, Sidama Honey 74158 mini
Ondo Coffee
$27.00
Description
Producer: Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene Farm: Elora Washing Station Location: Arbegona & Bona Village Variety: 74158 Process: River Flow Honey CF5 Altitude: 2,400 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76




![Ethiopia Elto [Elora Blood Yeast] - 100g](https://149820943.cdn6.editmysite.com/uploads/1/4/9/8/149820943/EZLHUTBRNHRHT4MGCNSBBGO6.jpeg)