BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Panama - Abu Coffee Geisha Washed Lot 2610
UAE|Archers Coffee

Archers Coffee

$39.48100gIn Stock

Panama - Abu Coffee Geisha Washed Lot 2610

Panama - Abu Coffee Geisha Washed Lot 2610 is a Canas Verdes, Boquete, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Archers Coffee

Details

Origin
Canas Verdes, Boquete
Process
Classic Washed
Variety
Geisha
Producer
Jose Luttrell
Available Sizes▾
  • 100g — $39.48 ($39.48/100g)
  • 200g — $78.97 ($39.48/100g)
  • 1000g — $340.37 ($34.04/100g)

Description

Producer: Jose Luttrell Farm: Abu Coffee Location: Canas Verdes, Boquete Variety: Geisha Process: Classic Washed Altitude: 1,550 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫

About Archers Coffee

Location
UAE
Region
Middle East
Currency
AED
Visit Archers Coffee →