BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Geisha Variety Coffee

An overview of every coffee BeanHoard is tracking grown from the Geisha variety.

790 in stock181 roasters365/mo avg

Variety

Geisha

790 coffees

Price / 100g

$11.39 – $79.65

median $33.86 · 750 lots

Top origins

Panama, Colombia, Peru

Top processes

Washed, Natural, Honey

Just arrived

Last updated 2026-09-29

696 Geisha variety coffees — page 1 of 14

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Gesha Village - E12 Anaerobic Natural
USA|Black & White

$32.00 · 100g · $32.00/100g

2 sizes
  • 100g — $32.00 ($32.00/100g)
  • 340g — $96.00 ($28.24/100g)

Details

Origin
Bench Maji Zone, Ethiopia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Gesha
Producer
Adam Overton, Rachel Samuel, and Willem Boot
Colombia Yessica Parra Washed Gesha, New Season
USA|Helm

$20.50 · 100g · $20.50/100g

3 sizes
  • 100g — $20.50 ($20.50/100g)
  • 200g — $35.00 ($17.50/100g)
  • 1000g — $132.00 ($13.20/100g)

Details

Origin
Pitalito, Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Yessica & Diego Parra, El Mirador
Panama Finca Deborah Terroir Geisha Washed
France|Klover Coffee

$70.00 · 100g · $70.00/100g

Details

Origin
Chiriqui, Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Jamison Savage
Hacienda El Obraje - Pablo Andres Guerrero - Anaerobic Natural Gesha - Colombia
USA|Moonwake

$34.00 · 227g · $14.98/100g

3 sizes
  • 227g — $34.00 ($14.98/100g)
  • 1000g — $130.00 ($13.00/100g)
  • 2200g — $282.00 ($12.82/100g)

Details

Origin
Tangua, Narino, Colombia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Gesha
Producer
Pablo Andres Guerrero, Hacienda El Obraje
GUATEMALA Cascada Encantada Fredy Morales Jr. Geisha Pacamara Fermentation Washed
Japan|LiLo Coffee Roasters

$10.52 · 50g · $21.04/100g

4 sizes
  • 50g — $10.52 ($21.04/100g)
  • 100g — $19.12 ($19.12/100g)
  • 200g — $36.97 ($18.49/100g)
  • 300g — $55.46 ($18.49/100g)

Details

Origin
GUATEMALA - Agua Dulce, San Pedro Necta, Huehuetenango
Process
Fermentation Washed
Variety
Geisha, Pacamara
Producer
Finca Cascada Encantada / Fredy Morales Jr.
Tierra Blanca Coffee - Washed [Geisha]
Netherlands|Mellow Coffee Roasters

$19.34 · 30g · $64.48/100g

2 sizes
  • 30g — $19.34 ($64.48/100g)
  • 100g — $64.40 ($64.40/100g)

Details

Origin
Cordillera, Chiriquí
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Tierra Blanca Coffee
Monta x Kinda Secret Coffee Club
USA|Monta Coffee

$30.00 · 150g · $20.00/100g

Details

Origin
Loja, Ecuador
Process
Light Anaerobic Washed
Variety
Gesha
Panama Hacienda La Esmeralda Buenos Aires 4 FC Gesha
USA|Helm

$75.00 · 100g · $75.00/100g

Details

Origin
Boquete , Chiriquí, Panama
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Hacienda La Esmeralda, Peterson Family
Las Virginias — 2026 Cup of Excellence Honduras #4
USA|Prodigal

$50.00 · 100g · $50.00/100g

3 sizes
  • 100g — $50.00 ($50.00/100g)
  • 215g — $470.00 ($218.60/100g)
  • 500g — $250.00 ($50.00/100g)

Details

Origin
Marcala, Honduras
Process
48-hour Anaerobic Washed
Variety
Geisha & Pacamara
[Rested/Ultralight/Sale] Gesha - Anaerobic Natural - Hacienda La Esmeralda, Mario Arriba 6ANC
USA|Hydrangea

$54.40 · 114g · $47.72/100g

Details

Origin
Mario Arriba lot, Jaramillo, Hacienda La Esmeralda, Boquete, Chiriquí, Panama
Process
Anaerobic Natural with Cold Drying
Variety
Gesha
Producer
The Peterson Family
Moreno Family - Gesha
USA|Black & White

$28.00 · 340g · $8.24/100g

3 sizes
  • 340g — $28.00 ($8.24/100g)
  • 907g — $72.00 ($7.94/100g)
  • 2267g — $175.00 ($7.72/100g)

Details

Origin
Cedral, Santa Barbara, Honduras
Process
Washed
Variety
Gesha
Bambito Estate Gesha Washed Highland Grace Lot 2
France|Datura

$68.27 · 100g · $68.27/100g

2 sizes
  • 100g — $68.27 ($68.27/100g)
  • 1000g — $568.90 ($56.89/100g)

Details

Origin
Panama -  Chiriquí - Cerro Punta
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Bambito Estate - Priscilla Gonzalez
Panama Lerida Amelia Geisha Natural 50g
South Korea|Aery Coffee

$35.00 · 50g · $70.00/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Panama HiU Coffee -Finca Emporio Geisha Anaerobic natural #Popo23109
Hong Kong|GOÛT & CO

$8.92 · 100g · $8.92/100g

Details

Origin
Panama
Process
Anaerobic Natural
Variety
Geisha
Producer
Graciano Cruz
El Roble - Washed Gesha
USA|Thoughtful Coffee

$25.00 · 120g · $20.83/100g

3 sizes
  • 120g — $25.00 ($20.83/100g)
  • 240g — $33.00 ($13.75/100g)
  • 907g — $104.00 ($11.47/100g)

Details

Origin
Pitalito, Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
El Roble
ESMERALDA GUABO 5FC - Cold Fermentation Washed Geisha
USA|Loquat Coffee

$45.00 · 60g · $75.00/100g

Details

Origin
Panama
Process
Cold Fermentation Washed, Climate Control Dried
Variety
Geisha
Producer
Peterson Family
Jimenez Geisha - Peru
Norway|Solberg & Hansen

$36.13 · 250g · $14.45/100g

Details

Origin
Peru, Chirinos, Cajamarca
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Christobal Jimenez
Chibor [GW97]
France|Tanat Coffee

$51.09 · 100g · $51.09/100g

Details

Origin
Panama
Process
Naturel
Variety
Geisha
Producer
Ratibor Hartmann
FABIO CABALLERO JR LAS VIRGINIAS WASHED GESHA
USA|Port 2050 Coffee Roasters

$50.00 · 150g · $33.33/100g

Details

Origin
Marcala / Honduras
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Fabio Caballero jr.
Finca Morales Geisha
Denmark|Prolog Coffee

$6.09 · 250g · $2.44/100g

2 sizes
  • 250g — $6.09 ($2.44/100g)
  • 1000g — $20.85 ($2.09/100g)

Details

Origin
lonya grande, amazonas, peru
Process
natural
Variety
geisha
Producer
roiber elit becerra fernandez
Mexico San Basilio Nayarit Washed
USA|Red Rooster Coffee

$22.00 · 340g · $6.47/100g

Details

Origin
Nayarit, Mexico
Process
Washed
Variety
Bourbon, Catuai, Caturra, Gesha
Colombia Buenos Aires
Japan|Leaves Coffee Roasters

$0.13 · 100g · $20.40/100g

2 sizes
  • 100g — $20.40 ($20.40/100g)
  • 500g — $81.59 ($16.32/100g)

Details

Origin
Colombia - Tolima, Rioblanco
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Israel Hernandez
Finca La Palestina Gesha #5486
Vietnam|XLIII Coffee

$57.03 · 250g · $22.81/100g

Details

Origin
Peru
Process
Natural
Variety
Gesha
Producer
Finca La Palestina
Costa Rica, Labrador Gesha
UK|Kiss the Hippo Coffee

$38.00 · 150g · $25.33/100g

Details

Origin
Labrador Gesha, Costa Rica
Process
Red Honey
Variety
Gesha
Producer
Matías Monge
Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
UAE|Archers Coffee

$36.76 · 100g · $36.76/100g

3 sizes
  • 100g — $36.76 ($36.76/100g)
  • 200g — $73.52 ($36.76/100g)
  • 1000g — $315.86 ($31.59/100g)

Details

Origin
Jaramillo, Boquete
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Maria Amoruso
【NEW】HONORIO QUISPE -Bourbon & Geisha- / Peru
Japan|Aoma Coffee

$22.95 · 200g · $11.47/100g

2 sizes
  • 200g — $22.95 ($11.47/100g)
  • 500g — $51.63 ($10.33/100g)

Details

Origin
Valle Inambari, Sandia, Puno, Peru
Process
Washed
Variety
Bourbon & Geisha
Producer
Honorio Quispe
René Ccesa Geisha / Washed / Peru / 100g
Norway|Fuglen Oslo

$17.88 · 100g · $17.88/100g

Details

Origin
Peru
Process
Washed
Variety
SL9, Geisha, & Inca
Producer
René Ccasa
Panama - Janson Family Hacienda Lot 26 - 127
UAE|Archers Coffee

$73.52 · 200g · $36.76/100g

3 sizes
  • 100g — $39.48 ($39.48/100g)
  • 200g — $73.52 ($36.76/100g)
  • 1000g — $306.33 ($30.63/100g)

Details

Origin
Volcan, Tierras Altas, Chiriqui
Process
Natural Anaerobic
Variety
Geisha
Producer
Janson Family
Panama - Janson X GW 26 - 191
UAE|Archers Coffee

$104.83 · 200g · $52.42/100g

3 sizes
  • 100g — $53.10 ($53.10/100g)
  • 200g — $104.83 ($52.42/100g)
  • 1000g — $477.88 ($47.79/100g)

Details

Origin
Volcan, Tierras Altas, Chiriqui
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Janson Family
Panama Black Moon Geisha Lot 37 Anaerobic Natural
UAE|Julith Coffee

$24.51 · 40g · $61.27/100g

Details

Origin
Panama
Process
Anaerobic Natural
Variety
Geisha
Producer
Hunter Tedman
El Porvenir Gesha Washed
USA|BlendIn Coffee Club

$32.00 · 100g · $32.00/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Gesha
Finca Los Pozos CCD Dynamic [Geisha Anaerobic Natural]{Filter}
France|PEOPLE POSSESSION

$30.61 · 100g · $30.61/100g

Details

Origin
PANAMA (TIERRAS ALTAS, CHIRIQUI) 1400-1600m
Process
ANAEROBIC NATURAL
Variety
GEISHA
Producer
FINCA LOS POZOS
Panama Finca Deborah Afterglow Geisha Natural
France|Klover Coffee

$76.00 · 100g · $76.00/100g

Details

Origin
Chiriqui, Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Jamison Savage
Panama HiU Coffee -Finca Emporio Geisha Anaerobic honey #Popo2198
Hong Kong|GOÛT & CO

$8.80 · 100g · $8.80/100g

Details

Origin
Panama
Process
Anaerobic Honey
Variety
Geisha
Producer
Graciano Cruz
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Lot 0746 Cold Room Drying
UAE|Archers Coffee

$36.76 · 100g · $36.76/100g

3 sizes
  • 100g — $36.76 ($36.76/100g)
  • 200g — $73.52 ($36.76/100g)
  • 1000g — $315.86 ($31.59/100g)

Details

Origin
Alto Quiel, Boquete
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Maria Amoruso
El Paramo - Paulina Maytan Casa - Washed Gesha - Peru
USA|Moonwake

$36.00 · 227g · $15.86/100g

3 sizes
  • 227g — $36.00 ($15.86/100g)
  • 1000g — $136.00 ($13.60/100g)
  • 2200g — $292.00 ($13.27/100g)

Details

Origin
Amaypata, Inkawasi, Peru
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Paulina Maytan Casa, El Paramo
Santamaria Estate Geisha Natural L58
Canada|Hatch Crafted Coffee

$48.00 · 100g · $48.00/100g

Details

Origin
Paso Ancho, Chiriqui, Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Edwin Santamaria
San Jose, Nicaragua
Australia|Seven Seeds Coffee Roasters

$24.58 · 250g · $9.83/100g

2 sizes
  • 250g — $24.58 ($9.83/100g)
  • 500g — $44.25 ($8.85/100g)

Details

Origin
Lipilulo, Jinotaga, Nicaragua
Process
Cold Anaerobic Natural
Variety
Gesha
Producer
Mierisch Family
Rung’eto
Netherlands|Keen Coffee

$19.46 · 250g · $7.78/100g

2 sizes
  • 250g — $19.46 ($7.78/100g)
  • 1000g — $66.22 ($6.62/100g)

Details

Origin
Kirinyaga, Kenya
Process
Washed
Variety
Ruiru 11, Geisha, Batian, SL-34, SL-28
Producer
Smallholder farmers of the Rung’eto Farmers Cooperative Society
Huver Castillo - Gesha Floral
USA|Black & White

$28.00 · 340g · $8.24/100g

3 sizes
  • 340g — $28.00 ($8.24/100g)
  • 907g — $72.00 ($7.94/100g)
  • 2267g — $175.00 ($7.72/100g)

Details

Origin
Buesaco, Nariño, Colombia
Process
Advanced Anaerobic
Variety
Gesha
Producer
Huver Castillo
Inmaculada Striking Terroir Gesha Natural - Nitrogen Flushed
France|Datura

$64.85 · 100g · $64.85/100g

2 sizes
  • 100g — $64.85 ($64.85/100g)
  • 1000g — $557.52 ($55.75/100g)

Details

Origin
Colombia - Valle del Cauca - Pichinde
Process
Natural - Nitrogen flushed
Variety
Gesha
Producer
Inmaculada - Main station
Colombia | Juan Dario Gomez - Geisha
USA|Brainwave Coffee Roasters

$14.00 · 113g · $12.39/100g

2 sizes
  • 113g — $14.00 ($12.39/100g)
  • 226g — $26.00 ($11.50/100g)

Details

Origin
San Jose de Isnos, Huila, Colombia
Process
Anaerobic Washed
Variety
Gesha
Producer
Juan Darío Gómez
Cloud Nine - Finca Buena Vista
Belgium|Boo! Coffee Roasters

$23.00 · 250g · $9.20/100g

2 sizes
  • 250g — $23.00 ($9.20/100g)
  • 1000g — $82.00 ($8.20/100g)

Details

Origin
Guatemala, Antigua Valley
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Luis Pedro Zelaya Aguirre
Guatemala El Injerto Geisha Washed
France|Klover Coffee

$42.00 · 100g · $42.00/100g

Details

Origin
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala
Process
Fully Washed
Variety
Geisha
Producer
Finca El Injerto
ESMERALDA GUABO 8 GEISHA: Panama Natural Climate Control
Canada|Pirates of Coffee

$65.00 · 100g · $65.00/100g

3 sizes
  • 100g — $65.00 ($65.00/100g)
  • 250g — $141.00 ($56.40/100g)
  • 1000g — $541.00 ($54.10/100g)

Details

Origin
Boquete, Chiriquí
Process
Natural Climate Control
Variety
Geisha
Producer
Hacienda La Esmeralda
Lost Origin x Finca Santa Teresa Gesha Depulped
France|Datura

$72.82 · 100g · $72.82/100g

2 sizes
  • 100g — $72.82 ($72.82/100g)
  • 1000g — $625.79 ($62.58/100g)

Details

Origin
Panama - Chiriquí
Process
Depulped
Variety
Gesha
Producer
Finca Santa Teresa
Winkler Tapia.
UK|WatchHouse

$31.83 · 200g · $15.92/100g

Details

Origin
Peru, Lonya Grande, Amazonas
Process
Anaerobic Natural
Variety
Gesha
Producer
Los Orquideas
Ebert Huaman.
UK|WatchHouse

$31.83 · 200g · $15.92/100g

Details

Origin
Peru, San Ignacio, Cajamarca
Process
Anaerobic Washed
Variety
Gesha
Producer
Finca Artemira
Panama Adaura Coffee Geisha Mosto Washed oma Lot
Hong Kong|OMA Specialty Coffee

$38.24 · 100g · $38.24/100g

Details

Origin
El Salto, Boquete, Panama
Process
Mosto Washed
Variety
Geisha
Producer
Edwin Rosas, Marcus J. Durán
Panama Finca Jurutungo Geisha Natural Lot 1102-J-NF
UAE|Julith Coffee

$49.01 · 250g · $19.61/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
José Gallardo