
Archers Coffee
Panama - Finca Deborah, Enigma
Panama - Finca Deborah, Enigma is a Volcan, Chiriqui, Natural Carbonic Maceration, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural Carbonic Maceration
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes▾
- 100g — $53.10 ($53.10/100g)
- 200g — $104.83 ($52.42/100g)
- 1000g — $449.29 ($44.93/100g)

Panama - Finca Deborah, Enigma
Panama - Finca Deborah, Enigma is a Volcan, Chiriqui, Natural Carbonic Maceration, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural Carbonic Maceration
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes
- 100g — $53.10 ($53.10/100g)
- 200g — $104.83 ($52.42/100g)
- 1000g — $449.29 ($44.93/100g)
Similar coffees to this Volcan, Chiriqui Natural Carbonic Maceration Geisha

ENIGMA GEISHA: Panama Savage Carbonic Maceration Natural
Panama Carbonic Maceration Natural Geisha
Pirates of Coffee
$58.00

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BNAC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$44.09

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BANC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$410.24

Panama Finca Deborah Aether Argon Macerated Washed Geisha - 100g
Volcán, Chiriquí, Panama Argon Macerated Washed Gesha
Ondo Coffee
$70.00

Aril Geisha · Finca Deborah
Panama · Volcan Extendet Natural · Carbonic Maceration · Washed Geisha
Leuchtfeuer Coffee
$44.94
Description
Producer: Jamison Savage Farm: Finca Deborah Location: Volcan, Chiriqui Variety: Geisha Process: Natural Carbonic Maceration Altitude: 1,700 - 1,900 masl Fermentation ▪▪▪▪▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76