
Archers Coffee
Panama - Finca Nahaliel Geisha Washed Lot 030425
Panama - Finca Nahaliel Geisha Washed Lot 030425 is a Alto Los Guerra, Bambito, Washed - Cool Room Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Los Guerra, Bambito
- Process
- Washed - Cool Room Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Itto Guerra
Available Sizes▾
- 50g — $38.12 ($76.24/100g)
- 100g — $66.71 ($66.71/100g)
- 1000g — $588.16 ($58.82/100g)

Panama - Finca Nahaliel Geisha Washed Lot 030425
Panama - Finca Nahaliel Geisha Washed Lot 030425 is a Alto Los Guerra, Bambito, Washed - Cool Room Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Los Guerra, Bambito
- Process
- Washed - Cool Room Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Itto Guerra
Available Sizes
- 50g — $38.12 ($76.24/100g)
- 100g — $66.71 ($66.71/100g)
- 1000g — $588.16 ($58.82/100g)
Description
Producer: Itto Guerra Farm: Finca Nahaliel Location: Alto Los Guerra, Bambito Variety: Geisha Process: Washed - Cool Room Drying Altitude: 1,850 masl Fermentation ▪▪ ▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76