
Archers Coffee
Panama - Janson Geisha Los Alpes Lot 503 Honey
Panama - Janson Geisha Los Alpes Lot 503 Honey is a Tizingal, Volcan Baru, Honey, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Tizingal, Volcan Baru
- Process
- Honey
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Janson Family
Available Sizes▾
- 100g — $37.58 ($37.58/100g)
- 200g — $74.88 ($37.44/100g)
- 1000g — $334.92 ($33.49/100g)

Panama - Janson Geisha Los Alpes Lot 503 Honey
Panama - Janson Geisha Los Alpes Lot 503 Honey is a Tizingal, Volcan Baru, Honey, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Tizingal, Volcan Baru
- Process
- Honey
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Janson Family
Available Sizes
- 100g — $37.58 ($37.58/100g)
- 200g — $74.88 ($37.44/100g)
- 1000g — $334.92 ($33.49/100g)
Similar coffees to this Tizingal, Volcan Baru Honey Green Tip Geisha

UN083 - Altieri Chombi 120226, Honey Geisha
Panama Honey Geisha
Special Guests Coffee
$83.56
![Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g](https://149820943.cdn6.editmysite.com/uploads/1/4/9/8/149820943/SMJOKST4ARUHPZMKXEEWFLBY.jpeg)
Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g
Boquete, Panama Honey Geisha
Ondo Coffee
$41.00

Panama Jurutungo Geisha Fermented Honey Lot 1095-J-HF
Renacimiento, Chiriquí, Panama Fermented Honey Geisha
OMA Specialty Coffee
$31.87

Panama-Janson Farm-Hacienda Lot 182 Geisha Honey
Panama Honey Geisha
R Ki Coffee Lab
$22.59

Tanat - Hacienda La Esmeralda - Lino 6HC
Boquete, Chiriquí, Panama Controlled Honey Geisha
Entropica Coffee
$89.00
Description
Producer: Janson Family Farm: Los Alpes Location: Tizingal, Volcan Baru Variety: Green Tip Geisha Process: Honey Altitude: 1,600 - 1,700 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76