
Archers Coffee
Panama - Lamastus Family - Elida Geisha Natural Loma Centro - 0124
Panama - Lamastus Family - Elida Geisha Natural Loma Centro - 0124 is a Alto Quiel Boquete, Natural, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Quiel Boquete
- Process
- Natural
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Lamastus Family
Available Sizes▾
- 100g — $39.48 ($39.48/100g)
- 200g — $78.97 ($39.48/100g)
- 1000g — $340.37 ($34.04/100g)

Panama - Lamastus Family - Elida Geisha Natural Loma Centro - 0124
Panama - Lamastus Family - Elida Geisha Natural Loma Centro - 0124 is a Alto Quiel Boquete, Natural, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Quiel Boquete
- Process
- Natural
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Lamastus Family
Available Sizes
- 100g — $39.48 ($39.48/100g)
- 200g — $78.97 ($39.48/100g)
- 1000g — $340.37 ($34.04/100g)
Similar coffees to this Alto Quiel Boquete Natural Green Tip Geisha

Panama HIU Los Lajones geisha 1C - Natural
Panama Natural Geisha
Nubra Coffee Roasters
$79.65

Panama Elida estate-Loma Geisha CRD MEC. washed #040426
Panama CRD MEC. washed Geisha
GOÛT & CO
$8.29

Carmen Geisha Natural
Panama Natural Geisha
Phil & Sebastian
$33.18
Description
Producer: Lamastus Family Farm: Elida Estate Location: Alto Quiel Boquete Variety: Green Tip Geisha Process: Natural Altitude: 1,700-1,950 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76