
Archers Coffee
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Honey Lot 07901 Cold Room Drying
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Honey Lot 07901 Cold Room Drying is a Alto Quiel, Boquete, Honey Cold Room Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Honey Cold Room Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Maria Amoruso
Available Sizes▾
- 100g — $41.66 ($41.66/100g)
- 200g — $83.05 ($41.52/100g)
- 1000g — $362.15 ($36.22/100g)

Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Honey Lot 07901 Cold Room Drying
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Honey Lot 07901 Cold Room Drying is a Alto Quiel, Boquete, Honey Cold Room Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Honey Cold Room Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Maria Amoruso
Available Sizes
- 100g — $41.66 ($41.66/100g)
- 200g — $83.05 ($41.52/100g)
- 1000g — $362.15 ($36.22/100g)
Similar coffees to this Alto Quiel, Boquete Honey Cold Room Drying Geisha
![Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g](https://149820943.cdn6.editmysite.com/uploads/1/4/9/8/149820943/SMJOKST4ARUHPZMKXEEWFLBY.jpeg)
Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g
Boquete, Panama Honey Geisha
Ondo Coffee
$41.00

Lerida Geisha honey · Finca Lerida
Panama · Boquete Geisha
Leuchtfeuer Coffee
$25.60

UN083 - Altieri Chombi 120226, Honey Geisha
Panama Honey Geisha
Special Guests Coffee
$83.56
Description
Producer: Maria Amoruso Farm: Lerida Coffee Estate Location: Alto Quiel, Boquete Variety: Geisha Process: Honey Cold Room Drying Altitude: 1,900 MASL Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76