
Archers Coffee
Panama - Janson Family Los Alpes Lot 26 - 20
Panama - Janson Family Los Alpes Lot 26 - 20 is a Tizingal Tierras Altas, Chiriqui, Natural - Shade Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Tizingal Tierras Altas, Chiriqui
- Process
- Natural - Shade Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Janson Family
Available Sizes▾
- 100g — $51.74 ($51.74/100g)
- 200g — $100.75 ($50.37/100g)
- 1000g — $450.65 ($45.06/100g)

Panama - Janson Family Los Alpes Lot 26 - 20
Panama - Janson Family Los Alpes Lot 26 - 20 is a Tizingal Tierras Altas, Chiriqui, Natural - Shade Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Tizingal Tierras Altas, Chiriqui
- Process
- Natural - Shade Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Janson Family
Available Sizes
- 100g — $51.74 ($51.74/100g)
- 200g — $100.75 ($50.37/100g)
- 1000g — $450.65 ($45.06/100g)
Similar coffees to this Tizingal Tierras Altas, Chiriqui Natural - Shade Drying Geisha

Panama Janson Alpes Geisha Natural / Lot 26-89
Panama - Janson Alpes 26-89 Natural Geisha
Simple Kaffa
$84.38

Panama Janson Geisha Natural 26-63
Panama Natural Geisha
Aery Coffee
$30.00

Panama Janson Geisha Natural 26-112
Panama Natural Geisha
Aery Coffee
$35.00

Janson Geisha 914 – Café de spécialité
Panama Natural et Semi Anaerobic Geisha
Chronic.
$34.86
Description
Producer: Janson Family Farm: Los Alpes Location: Tizingal Tierras Altas, Chiriqui Variety: Geisha Process: Natural - Shade Drying Altitude: 1,700 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76