
Archers Coffee
Panama - Janson Family Hacienda Lot 26 - 127
Panama - Janson Family Hacienda Lot 26 - 127 is a Volcan, Tierras Altas, Chiriqui, Natural Anaerobic, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Volcan, Tierras Altas, Chiriqui
- Process
- Natural Anaerobic
- Variety
- Geisha
- Producer
- Janson Family
Available Sizes▾
- 100g — $39.48 ($39.48/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $306.33 ($30.63/100g)

Panama - Janson Family Hacienda Lot 26 - 127
Panama - Janson Family Hacienda Lot 26 - 127 is a Volcan, Tierras Altas, Chiriqui, Natural Anaerobic, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Volcan, Tierras Altas, Chiriqui
- Process
- Natural Anaerobic
- Variety
- Geisha
- Producer
- Janson Family
Available Sizes
- 100g — $39.48 ($39.48/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $306.33 ($30.63/100g)
Similar coffees to this Volcan, Tierras Altas, Chiriqui Natural Anaerobic Geisha

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BANC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$410.24

Panama Janson 1041 - Semi Anaerobic
Panama Semi Anaerobic Geisha
Nubra Coffee Roasters
$53.48

Panama Janson Geisha Natural 26-112
Panama Natural Geisha
Aery Coffee
$35.00

Janson Geisha 914 – Café de spécialité
Panama Natural et Semi Anaerobic Geisha
Chronic.
$34.86

Panama Janson Geisha Natural 26-63
Panama Natural Geisha
Aery Coffee
$30.00

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BNAC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$44.09
Description
Producer: Janson Family Farm: Hacienda Cafetalera S.A. Location: Volcan, Tierras Altas, Chiriqui Variety: Geisha Process: Natural Anaerobic Altitude: 1,350 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76

